Головнокомандувач ЗСУ розповів про позиційну війну та потребу у сучасній технологічній зброї
Генерал Валерій Залужний назвав пріорітети, які сьогодні потрібні ЗСУ, щоб вистояти і йти уперед.
У своїй колонці у виданні «The Economist» генерал Валерій Залужний повідомив про ситуацію, яка складається на фронті та про перспективи, які можуть бути в залежності від забезпеченості ЗСУ сучасною зброєю у потрібній кількості.
Війна з Росією переходить на новий етап: «позиційна» боротьба зі статичними та виснажливими боями. Щоб перемогти в ній, потрібні високі технології.
Але є можливість перетворити цю позиційну війну на війну маневрів.
«Позиційна війна — це тривала війна, яка несе величезні ризики для українських збройних сил та держави. Якщо Україна хоче вирватися з цієї пастки, нам знадобляться всі ці речі: перевага в повітрі, значно покращені засоби радіоелектронної боротьби та контрбатарейної боротьби, нові технології мінування та здатність мобілізувати і тренувати більше резервів», — розповів Валерій Залужний.
За його словами, саме контроль над небом необхідний для проведення широкомасштабних наземних операцій. Сюди входять як пілотовані літаки, так і дрони.
А наразі Росія зберігає значну перевагу над Україною в небі, і це ускладнює просування українських військ вперед.
Ключем до перемоги у війні з безпілотниками є засоби радіоелектронної боротьби.
Хоча Україна і створила багато власних систем електронного захисту, але їй також потрібен ширший доступ до радіоелектронної розвідки від союзників.
«Ми також повинні зосередитись на сучасному командуванні і управлінні — так ми зможемо візуалізувати поле бою ефективніше, ніж Росія, і приймати рішення швидше — і на раціоналізації нашої логістики, водночас підриваючи російську логістику ракетами великої дальності. Нові, інноваційні підходи можуть перетворити цю війну позицій на війну маневрів»», — пояснює західній аудиторії Головнокомандувач ЗСУ те, що відбувається на фронті.
Він звертає увагу і на те, що Україні вдалося досягти паритету з Росією завдяки більш точним вогневим засобам, хоч і в меншій кількості. Але потрібно нарощувати потужності.
«І нам потрібно, щоб наші партнери надсилали нам краще артилерійське розвідувальне обладнання, яке може визначати місцезнаходження російських гармат», — каже головнокомандувач.
Заміновані сотні кілометрів, щоб йти у контрнаступ, українські військові їх очищають, але росія дуже швидко «розкидає» міни знов.
Україні потрібні радарні датчики, які виявляють міни у землі, і системи димової завіси для приховування діяльності наших саперів.
ЗСУ можуть використовувати реактивні двигуни від списаних літаків, водомети або касетні боєприпаси для подолання мінних загороджень без заглиблення в землю. Крім того, допоможуть нові типи тунельних екскаваторів.
Важливою для поповнення резервів є й можливість тренувати військових а власній території, хоч рф і намагається бити по навчальних центрах.
Залужний звернув увагу на те, що в українському законодавстві є прогалини, які дозволяють громадянам ухилятися від виконання своїх обов’язків.
«"Не можна недооцінювати Росію. Вона зазнала великих втрат і витратила багато боєприпасів. Але вона ще довго матиме перевагу в озброєнні, техніці, ракетах і боєприпасах», застерігає Головнокомандувач.
Він вважає, що оборонна промисловість рф нарощує потужності, то ж Україні для перемоги потрібна нова інноваційна техніка та зброя.
Залужний повідомив про першу розмову з новим головою Об’єднаного комітету начальників штабів США.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»