У столиці презентували мобільні класи безпеки: чому навчатимуть
У спеціальних автомобілях діти опановуватимуть правила безпечної поведінки.
Учора, 9 жовтня, ЮНІСЕФ передав 15 автомобілів для проведення уроків безпеки, обладнаних спеціальним устаткуванням для занять як всередині «пересувного» класу, так і назовні. Про це повідомляє ДСНС України.
Мобільні класи працюватимуть у Дніпропетровській, Миколаївській, Одеській, Запорізькій, Полтавській, Харківській, Сумській, Київській, Житомирській, Чернігівській областях та місті Києві.
Урочиста передача сертифікатів на користування класами відбулась на Софійській площі.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль наголосив, що унаслідок підриву на вибухонебезпечних предметах майже 250 людей загинули, ще близько 500 — отримали поранення. Ініціатива мобільних класів безпеки має на меті — вберегти людей від цієї загрози та інших викликів воєнного часу.
Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мурат Шахін зазначив, що майже третина дітей не змогли розпочати очне навчання через близькість лінії фронту та обстріли.
«Мобільні класи для проведення уроків з безпеки працюватимуть у постраждалих громадах, пропонуючи дітям інтерактивні методи та цікаві інструменти, щоб вони були поінформовані, обізнані та навчені щодо мінної безпеки та інших тем, що стосуються їхньої безпеки».
Сьогодні передано перші 15 мобільних класів безпеки, ще 5 незабаром надійдуть.
Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко розповів, що МВС уже підготувало 44 фахівці ДСНС та Нацполіції, які працюватимуть спільно з викладачами в цих мобільних класах.
«Ці автомобілі поїдуть в 10 областей України та місто Київ. Вони працюватимуть саме в тих віддалених районах і громадах, де діти не можуть вчитися на денній формі навчання, — зазначив він. — У класах представлене все необхідне, що має знати дитина. Зокрема, отримають знання щодо загроз мін, розтяжок та вибухівки — всього того, що залишають після себе росіяни на деокупованих територіях. Навчальні програми постійно оновлюватимуться, адже ворог щоразу застосовує нові засоби убивства на території нашої держави».
Також Ігор Клименко зауважив, що вже функціонують 1700 стаціонарних класів безпеки по всій країні.
Нагадаємо, протягом літа у столиці тривав проєкт «Безпечні канікули», що організували Департамент суспільних комунікацій КМДА спільно з ГУ ДСНС України у місті Києві. У громадських просторах Vcentri Hub столичні рятувальники навчали дітей безпекових правил — інтерактивно та пізнавально.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»