Казковий будинок: на території початкової школи у Гостомелі облаштували незвичне бомбосховище

Укриття для безпеки дітей побудували волонтери благодійного фонду ГУРТУМ.
Будиночок Гобітів на території єдиної початкової школи у Гостомелі, став окрасою не лише цієї школи, а всього регіону. Споруд такого типу тут ще ніхто не будував.
«Питання побудови бомбосховища постало із розуміння, що відновлену нашим фондом ГУРТУМ школу не відкриють, без надійного укриття, по закону, — розповідають у благодійному фонді. — Ми довго шукали можливості, розробляли проєкт, прораховували площу під кількість школярів школи. Повне фінансування будівництва основного бомбосховища покрила НПО Краяни. А потім нам подарували ще один блок на 15 м². Завдяки якому, в нашому бомбосховищі з’явився другий вхід і відмежований простір для санвузла».


За нормами площі Hobbit house розрахований на 55 осіб, але на останньому дитячому святі, дітей та дорослих там комфортно розмістилося більше 70-ти.
Як зазначають у благодійному фонді, головним завданням було створити саме казковий будиночок, щоб мінімізувати стрес та асоціації дітлахів з небезпекою.
Єдиним нюансом, який не дав нам втілити повністю задум, стали норми, по яким заборонені будь-які оздоблення всередині приміщення, будь-то шпаклювання, декоративні конструкції. Бо хотіли зробити інсталяцію казкового каміна та встановити балки на стелю.


Натомість розмалювали стіни Hobbit house тематичними малюнками. Тут є і книги, і той же камін, і капелюх Гобіта, і багато котиків.
«Вже місяць, як школа працює в стандартному режимі. Хоча останнім часом повітряних тривог стало значно менше, все ж школярам все одно періодично доводиться посеред уроків йти у бомбосховище. Але учням Petite Ecole, це завжди в радість. Адже всі хочуть швидше потрапити в казку», — зазначають благодійники.
Нещодавно меценати допомогли впорядкувати укриття у дитячій школі мистецтв № 9 у Дарницькому районі. Захисну споруду укомплектували банкетками, кріслами-мішками, термопотами, аптечками, шанцевим інструментом, дитячими меблями, розкладачками та ліхтарями.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»