Суд заборонив будівельні роботи на території 110-річного будинку Київського повітового земства

Ухвала суду підлягає негайному виконанню.
У п’ятницю, 6 жовтня, Шевченківський райсуд Києва наклав арешт на майновий комплекс по вулиці Рейтарській, до складу якого входять будинки N 37A, 37-А' та флігель Б. Мова йде про Будинок Київського повітового земства, який був зведений у 1913 році.
Він є пам’яткою історії та архітектури, яку почав розбирати забудовник. Ухвалою суду заборонено використання, експлуатація та проведення будь-яких будівельних робіт на цій території, будь-якими особами.
Як розповіла речниця Київської міської прокуратури Надія Максимець, в кінці вересня забудовник розпочав демонтажні роботи на історичному об’єкті.
«Ситуація спричинила велику хвилю реакції серед киян, представників влади та стала частою темою обговорення у ЗМІ. Завдяки втручанню правоохоронців, роботи було зупинено, але будівельна техніка все ще залишалася на місці. Щоб уникнути повторення інциденту, активісти та місцеві мешканці цілодобово чергували на майданчику». — розповіла Максимець.
За її словами, прокуратура відновила та активізувала розслідування кримінального провадження за фактами знищення, руйнування або пошкодження пам’яток — об’єктів культурної спадщини, а також внесла до суду клопотання про арешт майнового комплексу із забороною проведення будівельних робіт з метою його збереження.
Раніше під загрозою знищення опинився унікальний комплекс промислової архітектури — пивоварні Карла Шульца на Деміївці. Зведену у 1860-1890 роках будівлю почали розбирати в лютому 2023-го. Протиправні дії тоді також зупинила Київська міська прокуратура.
У вересні поточного року нова директорка Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова підписала наказ щодо занесення Пивоварного заводу родини Шульц (проспект Голосіївський, 8) до Переліку об’єктів культурної спадщини Києва.
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»