Київрада закликала уряд спростити процедуру встановлення модульних укриттів

Спрощення процедури дозволить швидко та заощадливо розгорнути модульні сховища.
Депутати Київради звернулись до Кабміну щодо внесення змін до нормативно-правових актів стосовно проєктування, будівництва, встановлення, утримання, експлуатації та обліку швидкоспоруджуваних захисних споруд цивільного захисту модульного типу.
Відповідне звернення депутати підтримали на пленарному засіданні у четвер, 5 жовтня. Про це повідомили у пресслужбі Київради.
Як зазначив заступник міського голови — секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, сьогодні у столиці є потреба у швидкоспоруджуваних захисних спорудах цивільного захисту модульного типу, які не є об’єктами будівництва та можуть бути оперативно встановлені у місцях скупчення людей.

«Враховуючи швидкість ворожого балістичного ракетного озброєння та постійну загрозу нових масованих авіаударів нам необхідно зробити все можливе, щоб мешканці столиці, незалежно від місця їх перебування, могли якомога швидше дістатись до захисних споруд цивільного захисту. І тут на допомогу приходять модульні укриття, які оперативно можна розміщувати на зупинках громадського транспорту, в зелених зонах та інших місцях», — сказав Бондаренко.
Однак, за його словами, виготовляти та встановлювати такі укриття прискореним способом на сьогодні не є можливим, оскільки все має відповідати вимогам Державних будівельних норм (ДБН), які є застарілими та потребують негайного оновлення.
«Тому Київрада закликає уряд спростити процедуру розгортання швидкоспоруджуваних захисних споруд цивільного захисту модульного типу з метою захисту мешканців від уламків ракет, боєприпасів, зарядів та інших засобів ураження», — пояснив Бондаренко.
Він додав, що спрощення процедури дозволить швидко та заощадливо встановити модульні укриття, які своєю чергою сприятимуть підвищенню стійкості системи цивільного захисту.
Нагадаємо, що Київрада на своєму засіданні виділила додаткові 1,2 мільярда гривень на потреби ЗСУ, а також закликала Верховну Раду не вилучати військовий ПДФО з місцевих бюджетів.
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»