У київському ботсаду підготували до осіннього ярмарку солодощі з екзотичних рослин та саджанці
У вихідні 14-15 жовтня відбудеться подія на яку садівники-любителі чекають по пів року.
Масштабний ярмарок «Осінній вернісаж у ботанічному саду» відбудеться наступними вихідними в Національному ботанічному саду імені М. М. Гришка НАН України. На вернісажі продаватимуть саджанці дерев, кущів та квітів, різні смаколики та сувеніри.
Одним із найактивніших учасників ярмарку є представники Відділу акліматизації плодових рослин. Усі кошти із продажу продукції вони передають на потреби ЗСУ. Традиційно готують різні видів рослин: кизил та айва різних сортів селекції професора С.В. Клименко; азиміна, хеномелес, каштан їстівний, мушмула, псевдоцидонія; різні сорти яблуні та груші; декоративні яблуні. У цих усіх рослин є спільне — вони акліматизовані для наших погодних умов.
Минулого року на осінній ярмарок підготували різні варення та сиропи з плодів, що виросли на їхній ділянці. І здивувалися з того, який був попит на солодку продукцію.
«Завдання цього ярмарку у нас таке саме — збираємо кошти на ЗСУ. Правда уже не тільки на третю танкову бригаду, а й інші підрозділи. Приготували те, що мало великий попит: джеми з різних плодів нетрадиційних культур (азиміна, айва, аронія, бузина, глід, жимолость, калина, каштан їстівний, кизил, лохина, малина, ожина, персик, псевдоцидонія, хеномелес). Також будуть різні вітамінні і корисні сиропи з різноманітних рослин (ґліцинія китайська, ялиця біла, півонія кущова, акебія п’ятірна, бузок звичайний, лимонник китайський, маслинка багатоквіткова, черемха звичайна, лаванда вузьколиста, бузина чорна)», — розповіла т.в.о. завідувача відділу акліматизації плодових рослин Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка НАН України Ольга Григор’єва.
Особливістю ярмарку є те, що деякі із екзотичних плодів можна побачити на власні очі, або купити саджанці. А ще, можна скуштувати напої, що приготували науковці. Наливки із жимолості та хеномелесу. А також новинку, напій із квіток чорнобривців. Рецепт Ольга Григор’єва побачила у Тік-Току, усі співробітники ботсаду, що пробували це «шампанське» відзначають, воно настільки смачне, що можна реєструвати торговельну марку.
Науковці ботсаду, хоча мають чимало патентів та досліджень на лікувальні засоби, виготовлені зі своїх екзотичних плодів, не можуть поставити виробництво, що називається, на потік. Зокрема з екстрактів плодів зизифусу, хеномелесу та інших. Тому придбати різні корисні для здоров’я смаколики можна тільки на ярмарку.
Також будуть різні щербети, мармелади, чурчхела та сушені сухофрукти. У тому числі вже згадувані екзотичні. Чаї, виготовлені з плодів та лікарських трав.
Свою продукцію на ярмарку представить і ГО «Фундація жінок пасічниць». Крім різних сортів натурального меду буде забрус, медові стільники (соти), горішки в меду, квіткові чаї з лікарських, ефіроолійних рослин, воскові крем-бальзами для обличчя, рук, тіла. До слова, пасічниці постійно 10% від виторгу передають для ЗСУ. Бісерні прикраси та авторські цукерки готує ще одна учасниця ярмарків Поліна Бугайчук. Саме для вернісажів вона готує вироби, а всі вторговані кошти віддасть для військових.
Також буде презентовано оригінальні ботанічні ілюстрації наукової співробітниці ботсаду Наталії Кушнір. У зображеннях рослин з науковою точністю відображено деталі, форми, а також різноманітні кольорові відтінки.
А листівки зі своїми ілюстраціями передав знаменитий карикатурист, який раніше працював у ботсаду, і навіть писав дисертацію на тему «Акліматизація плодових рослин» Олексій Кустовський. Дитячі книги будуть від письменника Валентина Лямічева. Автори люб’язно запропонували свої твори та листівки для продажу, щоб допомогти військовим.
Участь у благодійному ярмарку також візьмуть участь активні студенти природничого факультету Українського державного університету імені Михайла Драгоманова.
Зрештою, кияни можуть просто погуляти ботсадом і задонатити для нашої Перемоги.
Коли: 14–15 жовтня з 10.00–17.00
Де: корпус №6, вул. Садово-Ботанічна (Тімірязєвська), 1.
Вхід у ботсад за квитком. Вартість 100 грн.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»