У столиці регламентували електронні консультації із громадськістю через Київ Цифровий

Мета — долучити якомога більше жителів міста до обговорення того чи іншого питання при підготовці рішень міської влади. Фото: Борис Корпусенко
Мета — долучити якомога більше жителів міста до обговорення того чи іншого питання при підготовці рішень міської влади. Фото: Борис Корпусенко

Відповідне рішення підтримали депутати Київської міської ради 64 голосами «за».

Для більшої залученості киян до рішень міської влади, Департамент суспільних комунікацій і Департамент інформаційно-комунікаційних технологій КМР розробили порядок проведення електронних консультацій із громадськістю за допомогою мобільного застосунку Київ Цифровий у модулі «Опитування». Йдеться про обговорення проєктів нормативно-правових актів, перейменування об’єктів міської топоніміки та соціологічні опитування.

За словами директора Департаменту суспільних комунікацій КМДА Романа Лелюка, основною платформою для консультацій із громадськістю щодо проєктів нормативно-правових актів залишатиметься Офіційний портал Києва. Мобільний застосунок Київ Цифровий — додаткова можливість у цьому процесі.

Роман Лелюк

«Це жодним чином не заміняє інші інструменти участі, які функціонують у столиці, навпаки — розширює можливості для громади. Наша мета — долучити якомога більше жителів міста до обговорення того чи іншого питання при підготовці рішень міської влади. Так ми будемо більш широко розуміти позицію містян і зможемо приймати ефективні рішення для розвитку нашого міста», — прокоментував Роман Лелюк.

Він також підкреслив, що наразі в застосунку Київ Цифровий кількість відданих голосів у модулі «Опитування» понад три мільйони. Це демонструє активну зацікавленість містян у процесах розвитку столиці. Зокрема, кияни активно брали участь у процесі перейменування та віддали понад 6,5 мільйонів голосів за нові назви вулиць, провулків, бульварів, проспектів і площ.

До речі, в застосунку Київ Цифровий спростили систему ідентифікації. Тепер у Київ Цифровий можна підтвердити обліковий запис не лише через BankID, а й за допомогою Дії. Для цього користувачу потрібно мати ID-картку чи закордонний паспорт у додатку.

Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»