Інклюзивне суспільство будується вже зараз: у Києві відбувся захід для людей з деменцією
За ініціативою ВООЗ вересень визначили місяцем обізнаності про хворобу Альцгеймера — захворювання, яке найбільш розповсюджене формою втрати пам’яті або деменції.
16 вересня в Києві провели захід «Кафе«Незабутні». Це затишні зустрічі в громадському місці, де люди з деменцією та їхні доглядальники можуть спілкуватися, ділитися досвідом, брати участь у різноманітних заняттях з арт-терапії та просто весело проводити час.
Фонд працює вже 2,5 роки, їхньою метою є:
• розповсюдження інформації про деменцію у суспільстві, своєю діяльністю долучитись до побудови дійсно безбар’єрного суспільства в Україні;
• провести навчання волонтерів та заохотити їх поширювати інформацію про деменцію;
• сформувати спільноту, що підтримує людей з деменцією та їхніх доглядальників, які зможуть надалі покладатися одне на одного та краще справлятися з усіма викликами синдрому.
«Фінальним рішенням в створенні фонду, будо те, що бабуся мого чоловіка захворіла на деменцію. Але зіштовхнулись з тим, що в Україні не було послуг, фондів або державних програм для людей з цією хворобою», — поділилась засновниця фонду «Незабутні» Ірина Шевченко.
На заході «Кафе «Незабутні» для людей хворих на деменцію провели інтерактивну програму, де вони мали змогу познайомитись один з одним, та арт-терапію вовною. Також відвідувачі поспівали, потанцювали та пограли на глюкофоні, аби чудово завершити цю зустріч.
«Сьогодні ми провели один з видів арт-терапії, а саме робота з вовною. Цей матеріал дуже унікальний на дотик, він активізує клітини головного мозку за рахунок м’якості та теплоти, розвиває моторику. Ми робили картини в акварельній техніці, вона не вимагає чітких та дрібних деталей, саме тому всі мали змогу порелаксувати», — розповідає арт-терапевтка Ольга.
Організація закликає не тільки до обізнаності як приймати та допомагати хворим на деменцію людям, але і як запобігти прогресу розвитку хвороби на ранніх стадіях.
Саме тому «Незабутні» планують розширювати свою діяльність, проводячи подібні заходи в більшості міст України.
Усі фото авторки
Олександра Плакіна для «Вечірнього Києва»