Перше в Україні реабілітаційне відділення при онкологічному медзакладі відкрили у Києві в Інституті раку

60 пацієнтів на добу: з військовими травмами та з онкологією зможуть приймати у новому реабілітаційному відділенні.
У Національному інституті раку розпочало роботу реабілітаційне відділення для пацієнтів з онкологією та військовими травмами.
З жовтня, повідомляє МОЗ, медзаклад планує укласти договір з Національною службою здоров’я України за пакетами «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям у стаціонарних умовах» та «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах».
На реалізацію проєкту меценати спрямували 2,8 млн гривень.
Це перше в Україні реабілітаційне відділення при онкологічному медзакладі.

60 пацієнтів на день — такі можливості реабілітаційного відділення. З пацієнтами працюватимуть мультидисциплінарні реабілітаційні команди.
До складу мультидисциплінарних команд увійшли лікар фізичної реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи, медичні сестри з реабілітації та асистенти.
Фахівці супроводжуватимуть пацієнтів із перших днів післяопераційного періоду та працюватимуть над їхнім відновленням.

У Інституті раку реконструювали три зали фізичної терапії загальною площею 100 м², відремонтували та облаштували кабінети для відновлення й тренування ходи.
А також створили можливості для індивідуальних і групових занять, для підвісної терапії та занять на тренажерах, а також просторий санвузол, обладнаний для людей з інвалідністю.
«Розвиток реабілітаційних послуг залишається одним з пріоритетних напрямків роботи Міністерства охорони здоров’я. Наразі ми фіксуємо, що попит реабілітацію зростає з кожним наступним днем повномасштабної війни», — зазначив перший заступник міністра Сергій Дубров.


Партнери та благодійники надають допомогу у розширені мережі реабілітаційних відділень у медичних закладах.
Уряд ставить на меті, аби всі, хто постраждав від російської агресії, могли повернутися до повноцінного життя.
Читайте також:
«На межі між життям і смертю: у Києві відкрилась фотовиставка про медиків у час війни». Фотоекспозиція, яка розповідає про те, що відбувається у драматичні хвилини порятунку людини, про самовідданість лікарів та їх постійний ризик, діятиме на постійній основі.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»