У Шевченківському районі будинки з проблемною котельнею підключать до централізованих тепломереж
З кожним роком готувати обладнання таких котелень до роботи взимку все важче і важче, тому міська влада працює над забезпеченням об’єктів теплом спільно з КП «Київтеплоенерго».
Сьогодні в Шевченківському районі провели інспекцію об’єктів щодо їхньої готовності до опалювального сезону. Зокрема, перевірили технічний стан обладнання приватної дахової котельні на вулиці Кудрявській, від якої отримують тепло житлові будинки, офісні приміщення та об’єкти соціальної сфери.
Враховуючи хронічну проблему неналежного технічного обслуговування котельні, відсутність інвестицій із боку власника в ремонт, що вже спричинило виведення з ладу одного котла, прийнято рішення перепідключити будівлі до централізованої системи теплопостачання. Це найоптимальніше рішення для забезпечення людей теплом узимку. Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
За його словами, проблема дахових котелень, на жаль, є типовою.
«Ситуація з технічним станом котельні та забезпеченням енергоносіїв, м’яко кажучи, незадовільна. Часто люди помилково сприймають локальні дахові котельні як привабливу й економну модель теплопостачання будинку. Однак ця привабливість закінчується рівно тоді, коли котельня, що відпрацювала 10-15 років, потребує капіталовкладень на ремонт, заміну комплектуючих тощо, — пояснив Петро Пантелеєв. — З кожним роком готувати обладнання таких котелень до роботи взимку все важче і важче. Попри те, що будівель, які живляться від цієї котельні, досить багато, власнику було проблематично залучити інвестиції в ремонт. Голова ОСББ за кордоном, залишився лише представник організації, що обслуговує котельню. Тому треба втручатися міській владі, залучати ресурси, щоб забезпечити об’єкти теплом».
Він зазначив, що місто сприятиме у вирішенні питання достатніх лімітів газу для котельні, а в перспективі — реалізує проєкт переключення будівель до централізованої системи теплопостачання.
«Уже зараз треба думати на перспективу і вирішувати проблему глобально, щоб подібної ситуації не виникало в наступному році. Спільно з комунальним підприємством „Київтеплоенерго“ буде запроєктоване технічне рішення, щоб від’єднати живлення будинків від дахової котельні і підключити до централізованих мереж, — зауважив Петро Пантелеєв. — Оскільки перспектива належної та безпечної експлуатації обладнання котельні з боку власників досить примарна. Вартість заміни чи реконструкції обладнання економічно невиправдана».
Також під час інспекції заступник голови КМДА перевірив стан одного з укриттів району, адже, нагадаємо, наразі районні служби займаються нарощенням кількості укриттів за рахунок підземного простору.
До теми: Місто готується до опалювального сезону. На сьогодні виконані гідравлічні випробування теплових мереж і триває ліквідація виявлених пошкоджень, а також проводяться випробування на джерелах теплопостачання. Більше сотні столичних котелень вже забезпечені можливістю оперативного підключення до альтернативних джерел живлення.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»