Безоплатна реабілітація для осіб з інвалідністю: на Київщині відкрили спеціалізований центр
Загалом, центр може розмістити 136 реабілітантів.
З 11 вересня державна реабілітаційна установа «Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю» в Лютежі знову приймає реабілітантів. Про це повідомили в пресслужбі Міністерства соціальної політики.
Заклад сильно постраждав після окупації Київської області. Майже всі будівлі були пошкоджені потраплянням снарядів або уламків. Однак, за допомогою організації Червоного Хреста (Люксембург) вдалось провести реконструкцію всіх будівель, бомбосховища та відкрити Центр.
«Найкраще для людини з інвалідністю, коли вона працює, соціалізована, відчуває власну гідність та має особистий заробіток. Вивести кожну людину з інвалідністю в економічну самостійність — наша ціль. Значну роль у цьому відіграє якісна комплексна реабілітація. Її люди та діти з інвалідністю можуть отримати у центрі в Лютіжі. Це — один зі взірцевих закладів реабілітації Міністерства соціальної політики. Тож дуже важливо, що він знову відновив роботу», — зазначила Міністерка соцполітки Оксана Жолнович.
Перші відвідувачі — 24 дорослих та 7 дітей — вже проходять комплексну реабілітацію та отримують допомогу від спеціалістів. Загалом, тут можна розмістити 136 реабілітантів. На базі Центру працюють терапевти, ортопеди, невропатологи, психотерапевти, психологи, фізіотерапевти та педіатри. Дитяче відділення побудували майже з нуля.
«В серпні 2021 року у Центрі розпочало роботу відділення дитячої реабілітації, для відкриття якого працівники доклали багато зусиль і чекали з величезним бажанням найшвидше почати надавати реабілітаційні послуги нашим найменшим. До початку повномасштабного вторгнення встигли провести реабілітацію досить великій кількості діток, але війна кардинально змінила наші плани, в результаті якої Центр був досить сильно пошкоджений. Ми з нетерпінням чекаємо нових реабілітантів, для них підготували багато нового та цікавого», — розповів директор Центру Руслан Грищенко.
Реабілітація — безоплатна. Зокрема, Центр в Лютежі надає послуги з:
- медичної реабілітації
- фізичної реабілітації
- психолого-педагогічної реабілітації
- соціальної реабілітації
- професійної реабілітації.
Тут можна пройти локомоторну терапію, вертикалізацію, механотерапію, лікувальні масажі, різні види фізіотерапії, лікувальну фізкультуру, ерготерапію, пелоїдотерапію та реабілітацію в воді.
Крім того, в реабілітаційному центрі можна опанувати нову професію та навчитись, зокрема, бджолярству, ремонту взуття, комп’ютерній справі та бухгалтерському обліку, шиттю, вишивці, майстерності перукаря та спеціаліста з манікюру.
Щоб пройти реабілітацію в Лютежі, потрібно звернутись до місцевого органу соціального захисту та подати пакет документів.
Додаткову інформацію можна отримати в Приймальній комісії Центру:
Інші державні Центри комплексної реабілітації та санаторії тут.
До слова, у Київському міському клінічному госпіталі ветеранів війни проходить реабілітація бійців у воді. Ця методика називається гідрокінезотерація. Це фізичні вправи у воді, що виконуються за призначенням і під контролем лікаря з метою профілактики та лікування різних захворювань.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»