Подвигам воєнних розвідників ГУР присвятили пам’ятну монету

У Нацбанку зазначили, що нова монета — присвята справжній непереможності та силі духу наших Героїв
Успіхи та здобутки розвідників зазвичай не є загальновідомими, але прийде час і український народ обов’язково дізнається невідомі імена сучасних Героїв.
А щоб у дні війни відзначити героїв-розвідників, їм присвятили монету та випустили її в обіг.
Презентували нову пам’ятну монету Голова Національного банку України Андрій Пишний та начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України генерал-майор Кирило Буданов.

«Ми не можемо зараз подякувати усім розвідникам поіменно, але можемо вшанувати честь воєнної розвідки», — сказав глава НБУ Андрій Пишний.
Він наголосив, що пам’ятна монета «Воєнна розвідка України» увічнює професіоналізм та звитягу українських розвідників, які дають гідну відсіч кремлівським окупантам.

«Найбільша цінність монети полягає в тому, що вона виходить під час повномасштабного вторгнення, чим символізує панування бойового духу над небезпекою», — зазначив генерал-майор Кирило Буданов.

Під час заходу начальник ГУР МО України та Голова НБУ підписали перші пам’ятні набори, які будуть розіграні з благодійною метою.

Головний символ Головного управління розвідки розміщений на аверсі. На реверсі — по колу написи: «Воєнна розвідка України» та гасло воєнних розвідників латиницею SAPIENS DOMINABITUR ASTRIS («Мудрий пануватиме над зірками»); в центрі — на тлі поверхні земної кулі зображення сови, що пронизує мечем абриси території країни-агресора (на ефесі меча зображено Тризуб — малий Державний Герб України).
Дизайн монети виконала Тетяна Балута, а скульптор — Володимир Дем`яненко.
Придбати монету «Воєнна розвідка України» можна вже сьогодні, з 6 вересня 2023 року в інтернет-магазині нумізматичної продукції Нацбанку.
Через інтернет планують реалізувати 10 тисяч пам’ятних монет.
Крім того, монети будуть поступово реалізовуватися і банками-дистриб’юторами.
До слова, пам’ятна монета «Воєнна розвідка України» має номінал 5 гривень.
Фахівцям-нумізматам буде цікаво знати, що її виготовили з нейзильберу. Категорія якості карбування — «спеціальний анциркулейтед», маса — 16,5 г, діаметр — 35,0 мм. Тираж — до 75 000 штук. Гурт монети — рифлений.
Читайте за темою:
“НБУ ввів в обіг пам’ятну монету, присвячену Силам підтримки ЗСУ». Монета номіналом 10 гривень щодня нагадуватимуть українцям про героїзм та подвиги військовослужбовців.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»