У столиці пройшов наймасовіший захід з комунікації влади та громади «Майстерня міста Києва-2023». ФОТО
Урбаністичний фестиваль розгорнувся у всіх районах Києва.
«Майстерня міста Києва-2023» організована Департаментом суспільних комунікацій КМДА в рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансової підтримки Урядів Німеччини і Швейцарії.
За словами директора Департаменту суспільних комунікацій Романа Лелюка, «Майстерня міста-2023» проходить з наповненням новими сенсами і змістовними активностями. Крім 90 локацій від різних організацій у парку ім. Шевченка, ще десятки локацій з активностями — у всіх районах столиці. Це організації громадянського суспільства, активні представники територіальної громади міста, структурні підрозділи міської влади, патрульна поліція, ДСНС.
Розпочався захід із руханки, яку провели зіркові спортсмени — Сергій Конюшок, Валерій Андрійцев і Олександр Абраменко. До занять спортом долучилися активні кияни, юнаки та дівчата зі столичного Пласту.
До слова, Пласт розгорнув у парку велику зону, що викликала зацікавленість юних киян: їм пояснювали, як вступити в цю молодіжну організацію.
Близько 11 години ранку парк наповнився рухом та гомоном. Особливою популярністю у дітей користувалася «зона безпеки», де патрульна поліція, ДСНС та Київська служба порятунку розповідали про свою роботу, вдягали на дітлахів своє бойове спорядження. А запитання «чи зміг би хтось у такому обладунку бігом піднятися на 20 поверх?» ставило юних киян в складне становище, адже вони ледь втримувалися на ногах під вагою спеціального одягу пожежних.
«Ми зараз знаходимося в парку ім. Т.Г. Шевченка –одному з улюблених місць відпочинку киян. І сьогодні тут відбувається унікальна подія — вперше форум громадянського суспільства пройшов у форматі «Майстерні міста».
Сьогодні ми зібрали майже 90 організацій — наших партнерів та друзів, кожен з яких провів майстер-класи, презентації, творчі виступи, обговорив міські політики, пройшло спілкування з ветеранами. Мета цього заходу — спільно розбудовувати наше місто й робити його ще кращим. Мені приємно, що велика кількість людей зібралася тут, взяла участь безпрецедентна кількість громадських організацій», — зазначив директор Департаменту суспільних комунікацій КМДА Роман Лелюк.
Він підкреслив, що дуже важливо, що учасники фестивалю познайомилися між собою, домовилися робити спільні потужні проєкти для міста, для розвитку громадського сектору, створення культурних продуктів.
Також на фестивалі за допомогою столичного «Червоного хреста» можна було ознайомитися з основними прийомами надання першої домедичної допомоги. Була й можливість пройти експрес-тест на ВІЛ, засвоїти або пригадати основні правили поводження з вибухонебезпечними предметами.
Для творчих гостей працювали мінікурси з плетіння, виготовлення ляльок-мотанок та оберегів, малювання.
Особливо ретельно до фестивалю підготувалися підрозділи Київської міськадміністрації. Електронні презентації на екранах, відповіді на актуальні запитання керівників збирали чималі аудиторії просто на лавах у парку.
Так на одному з майданчиків на екрані презентував свою роботу Центр організації дорожнього руху, спеціалісти якого розповіли про створення безпечного середовища для всіх, хто перебуває на дорозі, а також відповіли на запитання киян щодо пересування на велосипедах складними перехрестями.
Багато роз’яснень щодо нового Генплану столиці надав керівник КО «Київгенплан» Дмитро Ликов, супроводжуючи розповідь електронними картами та інфографікою. Він також розповів, чому важливо створювати Київську агломерацію та що на законодавчому рівні заважає ухвалити новий Генплан столиці.
Одне з питань, що хвилює киян нині, — як підготувати свої оселі до зими. Керівників ОСББ та ЖБК, яких нині у столиці вже понад 4 тисячі, також хвилює це питання. Вони прийшли на фестиваль, щоби отримати консультацію від Департаменту житлово-комунальної інфраструктури та обговорити питання енергозаощадження, використання генераторів для підтримання інженерних мереж в робочому стані й як діяти й з ким комунікувати в разі блекауту.
У рамках фестивалю проводили й опитування громадської думки. Зокрема Департамент суспільних комунікацій та Центр комунікації проводили опитування з декількох питань — з’ясовували, які формати співпраці з міською владою ви можете запропонувати або вам цікаві, яким досвідом ви можете та хотіли б поділитися з іншими, про що говорять містяни тощо. Відповіді можна було записати на спеціальних стендах, розставлених на центральному майданчику парку.
«Вечірній Київ» повідомляв, що в Києві 1 вересня розпочався урбаністичний фестиваль «Майстерня міста Києва-2023».
Катерина НОВОСВІТНЯ, фоторепортаж Борис КОРПУСЕНКО «Вечірній Київ»