Підприємництво та цифрові професії: для столичних школярів онлайн доступні освітні серіали
На платформі Дія.Освіта з’явилися корисні курси на допомогу учителям, учням та їхнім батькам.
Так, у розділі «Дія.Освіта для школярів», пройшовши безкоштовні курси, діти зможуть опанувати перші кроки в цифрових професіях (маркетинг, аналітика, кібербезпека тощо), ознайомитися зі створенням IT-продуктів, дізнатися, як захистити себе від шахраїв в інтернеті тощо.
Кілька корисних ресурсів, які допоможуть дітям та їхнім батькам під час навчального року:
- Підприємництво для школярів — доступно та зрозуміло про створення власної справи від ідеї до реалізації;
- Діджитал-фізкультура для школярів — уроки проводять гравці футбольного клубу «Шахтар»: капітан команди Андрій Пятов і захисник Сергій Кривцов;
- Нові цифрові професії — курс про нові цифрові професії, що мають попит: діджитал-маркетолог, SMM-спеціаліст, front-end- та back-end-розробник, QA, UI/UX-дизайнер, бізнес-аналітик, cybersecurity engineer, devOps-engineer, product manager.
Детальніше ознайомитися з освітніми серіалами для школярів можна за посиланням.
Окрім того, у 2022-2023 навчальному році 50 українських шкіл взяли участь у пілотному проєкті «Оновлена інформатика — IT-студії», який реалізується за ініціативи Мінцифри та МОН у межах програми EU4DigitalUA, що фінансується Європейським Союзом.
Мета проєкту — переосмислити шкільний предмет «Інформатика» та оновити його зміст з урахуванням сучасних реалій. Оновлений курс інформатики охоплює такі змістові лінії: цифрову грамотність, медіатворчість, обчислювальне мислення та програмування, аналіз даних і моделювання, цифрове громадянство. Це допоможе учням сформувати детальніше розуміння предмета та нових тем.
Уже з цього навчального року після апробації та вдосконалення оновлені освітні ресурси IT-студій будуть у вільному доступі.
Для вчителів розробили освітні серіали з методичними рекомендаціями. Педагоги зможуть безкоштовно поглибити свої знання в методах інтерактивного навчання, ознайомитися з рекомендаціями та інструментами навчання учнів онлайн, дізнатися, як працювати з дітьми під час війни та надавати ефективну психологічну допомогу.
Нагадуємо, на платформі Дія.Освіта всі охочі незалежно від віку та рівня знань можуть безкоштовно опанувати нову професію.
Як писав «Вечірній Київ», 1 вересня всі 420 столичних шкіл розпочали свою роботу. Абсолютна більшість з них — в очному форматі. Цього року навчатися офлайн пішли 240 тисяч школярів — це в 2,5 рази більше, ніж торік.
Освітяни Києва готові працювати за різними форматами — директорка профільного департаменту Олена Фіданян розповіла «Вечірньому Києву» про новий навчальний рік.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»