Благодійники передали трьом громадам Київщини спеціалізовані автівки для маломобільних мешканців
Загалом Фонд передає шість таких автомобілів. Транспорт також отримають різні громади на Буковині, Київщині та Дніпропетровщині.
Цього тижня, 28 та 29 серпня, благодійний фонд «Право на захист» передав три спеціалізовані автомобілі для перевезення маломобільних людей громадам Київської області — Баришівській, Васильківській та Фастівській.
За словами Катерини Задоєнко, проєктної менеджерки Консорціуму Реагування від БФ «Право на захист», наявність спеціально обладнаного авто не просто вирішує певну потребу маломобільних людей та осіб з інвалідністю, а підвищує рівень якості життя у громаді загалом. Адже безперешкодний доступ до базових послуг має бути однією з основ сучасного українського суспільства.
«Наша команда рада, що цього разу вдалось передати спеціалізовані авто вже шістьом громадам. Ми щиро дякуємо громадам за проактивність та небайдужість, адже отримати таку автівку — це означає реформувати надання соціальних послуг на місцевому рівні, що потребує неабияких зусиль. Наша співпраця є ще одним кроком до створення інклюзивного суспільства», — додає вона.
У 2022 році Баришівська громада прийняла 616 внутрішньо переміщених осіб. Крім того, тут проживає 1 363 людей з інвалідністю, з яких 161 дитина. Баришівська — одна з перших громад на Київщині, яка зазнала руйнувань та окупації під час агресії в березні 2022-го року. Відтак, було знищено багато об’єктів інфраструктури. Через зруйновані мости є складнощі з доїздом до населених пунктів громади. Саме тому такий автомобіль може допомогти маломобільним людям дістатися до офіційних структур, лікарень та інших установ у містах.
«Зараз кожна копійка йде на фронт, на підтримку наших захисників. Але є люди, які також потребують уваги й допомоги. Завдяки такому спецтранспорту особи з інвалідністю будуть без перешкод діставатись медичних та інших закладів. У нашій громаді люди чекали на таке авто. Адже безперешкодний доступ до послуг — це фактично „крик душі“, особливо у віддалених громадах», — розповів заступник Баришівського селищного голови Єгор Гарбуз.
Васильківська громада розташована за 37 кілометрів від Києва. У ній зареєстровано 4 958 осіб з інвалідністю та понад п’ять тисяч внутрішньо переміщених осіб.
На території громади функціонують кілька профільних медичних закладів, зокрема, притулок для осіб постраждалих від насильства, центр здоров’я і реабілітації для дітей з інвалідністю та геріатричний пансіонат. Саме тому таке авто необхідне місцевим жителям для того, аби допомогти вразливим категоріям населення дістатися до відповідних служб та звернутися за отриманням послуг.
«Така автівка вирішує дуже багато проблем. Я мама двох діток з особливими потребами. Буває треба дістатися до лікарні. А з маленькими дітками — це зробити важко, це пересадка, це, можливо, треба рано встати, бо запис до лікаря на місяць вперед. Це дуже незручно для них: шум вулиця, люди. Діти починають капризувати. А якщо є спеціальна автівка, ти собі сів і ти їдеш в лікарню», — розповіла Ольга Маковенко, голова батьківського комітету Центру соціальної реабілітації для дітей з інвалідністю «Здоров’я» Васильківської громади.
У Фастівській громаді, яка також отримала таке авто, проживає 7 376 внутрішньо переміщених осіб та 1050 людей з інвалідністю, з яких 206 — діти.
Координаторка напрямку соціальної допомоги та захисту БФ «Право на захист» Ольга Носова зазначила, що такий транспорт — це важливий крок у напрямку доступності та інклюзивності.
«У такі складні часи, під час воєнного вторгнення, наша задача сприяти об’єднанню зусиль, щоб задовольнити потреби людей та створити безбар’єрний простір. Ми вважаємо, що такий вид транспорту є дуже допоміжним для людей, які потребують такої допомоги», — додала вона.
Передача автомобіля відбулась в межах проєкту «Задоволення нагальних багатогалузевих гуманітарних потреб внутрішньо переміщених осіб та постраждалого від конфлікту населення в Україні» від БФ «Право на захист» як партнера Консорціуму Реагування (Ukraine Response Consortium), координованого міжнародною благодійною організацією ACTED. Програма здійснюється за фінансової підтримки Бюро гуманітарної допомоги USAID (BHA).
Як повідомляв «Вечірній Київ», у столиці збирають заявки для ТОП-100 успішних прикладів реалізації громадських ініціатив.
Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»