В Ірпені встановили скульптуру «Спротив», присвячену захисникам міста-Героя

В основі бронзового пам’ятника — боротьба двох постатей, що відображає сутність російсько-української війни.
Учора до Дня Незалежності України на Центральній площі Ірпеня встановили бронзову скульптуру «Спротив». Її присвятили усім тим, хто захищав місто від російських окупантів у лютому-березні 2022 року. Скульптуру подарувало громаді міста-Героя Ірпінь товариство «Відважних». Про це повідомив співзасновник Фонду відновлення Ірпеня, СЕО товариства «Відважних» Володимир Карплюк.
Автор скульптури «Спротив» Борис Крилов — український скульптор-монументаліст, який є співавтором пам’ятника Тарасу Шевченку в Ірпені. Ідею монументу, який би закарбовував сутність російсько-української війни, він виношував ще з 2015 року, коли із зони АТО почали повертатися перші ветерани.

«Спротив» — пам’ятник, в основі якого лежить боротьба двох постатей. З одного боку — чоловік з мужнім вольовим обличчям, впевненим поглядом, сильними руками. З іншого — особа в потворній масці безликості, байдужості, жорстокості та брехні, яка всіма силами намагається одягти таку ж маску на інших.
«Ірпінь — є для всього світу символом величезного спротиву українського народу проти російського загарбника. Відважні захисники Ірпеня не дозволили рашистам одягти на місто огидну безлику маску брехні і жорстокості. Саме тому Борис Крилов обрав Ірпінь для встановлення своєї скульптури», — пояснив Володимир Карплюк.

Відкриття скульптури розпочалося з Державного Гімну України у виконанні Народного артиста України Олександра Пономарьова, який також виконав пісню «Заспіваймо пісню про Україну».
У церемонії відкриття скульптури «Спротив» також взяли участь Ліна Українець — мама загиблого в боях за Ірпінь Дмитра Українця, Ірпінський міський голова Олександр Маркушин, директорка Департаменту культури та туризму Київської обласної військової адміністрації Анна Куценко, громадські та культурні діячі Ірпінської громади.
Нагадаємо, у центрі Ірпеня створили найбільший у світі мурал картини Тараса Шевченка. Стінопис із зображенням «Катерини» має розмір 7,8 на 12 метрів та символічно розташований на будівлі по вулиці Шевченка.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»