Чи фарбували гранітну плитку Українського дому червоним «суриком»: коментар керівництва
Навколо Українського дому вже багато років чимало ділянок пофарбовані у місцях, які потрібно ремонтувати.
Впродовж доби у соцмережах поширювався допис, який прокоментувало чимало киян. Він стосувався Національного центру «Український дім». Йшлося про те, що в самому серці Києва гранітну плитку фарбують дешевою фарбою — так званим суриком. Пост підкріплювався фото.
У коментарях йшлося про витрати бюджетних коштів, та несмак.
Журналістка «Вечірнього Києва» звернулась до Ольги Вієру, директорки Національного центру «Український дім».
«На Європейській площі не фарбують гранітну плитку», — розповіла пані Вієру.
За її словами вчора, 22 серпня, відбулася робоча, побутова ситуація, яка не завдала і не могла завдати жодної шкоди або ж збитків. Перед Днем Незалежності України команда Українського дому, з її слів, впорядковувала приміщення всередині та територію зовні.
«Прибирали, підфарбовували місця, де збито плитку, і дофарбували кілька плиток для симетрії в об’ємі 1 квадратного метра. Таких ситуацій буває багато, усі працівники мислять і виконують розпорядження по-різному, зазвичай ми їх швидко виправляємо, обговорюємо, щоб не повторювати, і працюємо далі», — розповіла «Вечірньому Києву» Ольга Вієру.
Каже також про те, що уся територія навколо Українського Дому вже десятки років має такі підфарбовані шматочки у місцях обвалення плитки, бо це єдиний спосіб досягти хоч якоїсь охайності…
Цілої плитки, якою можна замінити оббиті ділянки, в Укрдомі не мають і придбати не можуть, розповідає керівництво.
«Наразі ми перебуваємо у стадії підготовки до реставрації, якої будівля потребує вже багато років. Підготовлено проєкт, далі має відбутися розробка робочої документації, без якої ми не маємо права здійснювати жодні ремонтні роботи, адже наша будівля є пам’яткою архітектури. Вартість такої розробки — близько 40 мільйонів гривень, вартість реставрації за довоєнними цінами — 1,5 мільярда гривень», — повідомила подробиці Директорка Національного центру.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»