Місто підготувало 15 сценаріїв дій у разі надзвичайних ситуацій взимку
Столиця входить в найбільш відповідальну фазу підготовки до наступного опалювального сезону.
Нині підготовка до зими проводиться ще більш ретельно, адже внаслідок системних ударів ворога серйозно пошкоджено близько 63% обладнання, необхідного для нормального й стабільного проходження осінньо-зимового періоду. Про це розповів в інтерв’ю «Вечірньому Києву» заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
«Насамперед це обладнання для виробництва електроенергії. Деякі об’єкти фактично треба „підіймати з нуля“, це потужності, на відновлення яких потрібні колосальні зусилля й час. Тому будемо говорити чесно — питання економії витрат електроенергії взимку є і будуть актуальними», — сказав заступник голови КМДА.
Серед пріоритетів Пантелеєв назвав відновлення пошкоджених об’єктів, фізичний захист об’єктів критичної інфраструктури.
«Про деталі я говорити не можу з міркувань безпеки, але ми працюємо над тим, щоб захистити від уражень нашу енергетику, наскільки це можливо, враховуючи її стан та період експлуатації. Електрообладнання в будинках також перевіряємо. Минулого року прогнозували, що у нас може не бути тепла й люди догріватимуться електроприладами, перевантажуючи будинкові мережі. Але сталося навпаки — був величезний дефіцит електроенергії. Проте обладнання електрощитових та розподільчих пунктів дуже важливе, воно зношується через постійне включення й виключення струму, яке відбувалося минулої зими. Тому треба перевіряти, ремонтувати, замінювати. Але перевантаження електрощитових від споживання струму ми цієї зими точно не побачимо», — сказав Петро Пантелеєв.
За його словами процес оснащення генераторами важливих інфраструктурних об’єктів продовжується. Минулого року місту важливо було забезпечити ними пункти обігріву й ця робота завершена. Також ними оснащені невеликої потужності котельні.
Генераторами оснащені й частина об’єктів водопостачання та водовідведення. Деякі ОСББ та ЖБК також ставлять собі ці прилади на системи циркуляції теплоносія та підкачування води. Також понад 150 бюветних комплексів мають можливість оперативно під’єднатися до генераторів.
«Наразі у нас є 15 сценаріїв дій у надзвичайних ситуаціях при проходженні осінньо-зимового періоду. У серпні проведемо тренування на предмет стійкості системи життєзабезпечення міста під час блекауту. Такі штабні тренування регулярно робимо — готуємося до різного розвитку подій, в тому числі й з найгіршими умовами. Це, зокрема, сценарії дій у випадку пошкодження об’єктів інфраструктури.
У минулу зиму ми входили як у невідомість, в майбутню — розуміємо, що нас може очікувати та розуміємо, наскільки може бути нелегко», — сказав Петро Пантелеєв.
Повний текст інтерв’ю читайте тут.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»