Влада столиці розглядає можливість встановлювати укриття, заглиблені у землю
Це буде експеримент. Крім того, використають підземні простори розважальних та торговельних комплексів.
Про це в інтерв’ю «Вечірньому Києву» розповів заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, відповідаючи на запитання про перспективу встановлення мобільних укриттів у Києві.
«Ми мали намір закуповувати мобільні укриття. Однак, як з’ясувалося, сьогоднішні законодавчі норми не дозволяють їх використовувати. Їх не можна поставити на облік як укриття. Місто звернулося до Міністерства внутрішніх справ України, а також ДСНС із проханням врегулювати цю ситуацію з нормативами. Можливо, мобільні укриття мають бути іншими, однозначно їх потрібно випробувати, чи витримають вони ударну хвилю», — пояснив Пантелеєв.
Він поінформував, що зараз місто розглядає можливість встановлення заглиблених у землю мобільних укриттів.
«Будемо робити пілотний проєкт, щоб знайти оптимальний варіант. Встановлювати заглиблені у землю укриття плануємо в мікрорайонах, де немає підземних просторів, а у забудові не передбачені бодай якісь підвали», — сказав заступник голови КМДА.
Він додав, що також у Києві будуватимуться нові укриття для садочків та шкіл там, де їх немає.
За твердженням Пантелеєва, основне завдання зараз максимально ефективно використати той підземний простір, який існує в місті — паркінги, підвальні приміщення бізнес-будівель, незалежно від форми власності чи управління, в тому числі й приміщення державного підпорядкування.
Великий потенціал має бізнес: супермаркети, торговельні й офісні центри, готелі тощо.
«Ми зустрічаємося з власниками приміщень, комунікуємо, пояснюємо і відповідаємо на цілком логічні й справедливі їхні питання. Приємно, що від них є позитивний відгук і розуміння спільної відповідальності в умовах війни та постійної небезпеки. Крім того, для створення укриттів не потрібно якихось значних вкладень. Мова йде про стільці чи лави, обігрів приміщень, аптечки й речі першої потреби, а також — забезпечення доступу», — сказав Петро Пантелеєв.
Будувати нові укриття також будуть. Це потребує більше часу й ресурсів, адже мова іде про низку технічних та безпекових вимог. Тому, за словами заступника голови КМДА до початку зими треба максимально використати той потенціал, який вже має столиця.
«Перші 500 таких укриттів у нас з’явилися, робота й переговори для збільшення цієї кількості продовжується», — повідомив Пантелеєв.
Повний текст інтерв’ю читайте тут.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»