Кличко хоче щоб місто мало право на штрафи та евакуатори

Напередодні зими київавтодорівці ставлять перед міською владою питання щодо нормальних умов роботи під час снігопадів. Проблема не нова - припарковані аби де авто заважають комунальникам ефективно розчищати дороги. Часто скаржаться на "непрохідні" вулиці і пішоходи. За прикладами не треба навіть далеко ходити - у будні частина Хрещатика нагадує паркувальний майданчик.
Вирішити цю проблему можна, вважає мер столиці Віталій Кличко, для цього необхідно аби Київрада отримала повноваження ухвалювати рішення щодо стягнення штрафів за неправильне паркування у столиці та право евакуйовувати неналежно припарковані авто - це допоможе вирішити проблему з паркуванням у Києві. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко.
- На сьогоднішній день ми не маємо права штрафувати водіїв за паркування у невстановлених місцях, адже нещодавно Верховна Рада провалила закон, який би дозволив нам стягувати штрафи з власників авто. Якщо ми говоримо про реальну децентралізацію, то право стягувати штрафи з водіїв за, зокрема, парковку в недозволених місцях, має встановлювати Київрада, - наголосив Кличко.
Мер Києва зазначив, що у центрі міста достатньо паркувальних майданчиків, однак вони стоять порожні.
- Наші водії не звикли платити за паркування своїх автомобілів. Логіка така: чому я повинен платити гроші, якщо я можу кинути машину де завгодно? У нас має бути законне підґрунтя для вирішення цієї ситуації. Ми повинні якнайшвидше навести лад з паркуванням у Києві, і право щодо стягнення штрафів та залучення евакуаторів для вивезення неправильно припаркованих автівок нам має надати Верховна Рада, - підкреслив Віталій Кличко.
До слова днями на тротуарах Хрещатика встановлено 326 бетонних напівкуль для перешкоджання незаконному заїзду автомобілів.
Напівкулі встановлено на всій парній стороні Хрещатика та на непарній стороні від Бессарабської площі до вулиці Городецького. Всього встановлено 326 півкуль. У планах – встановлення таких обмежень на відрізку від Прорізної до Майдана Незалежності.
Як нагадали в Департаменті транспортної інфраструктури, для власників машин також створено зручні умови: в центрі міста організовано багато паркінгів, ціна в яких не перевищує 10 грн на годину.
Зокрема, водіям пропонували звернути увагу на паркувальні майданчики: вул. Хрещатик, 5-А (50 паркомісць), вул. Хрещатик, 1/2 (готель «Дніпро», 25 паркомісць), вул. Басейна, 6 («Мандарин-плаза», 500 паркомісць), вул. Мечникова, 1 (50 паркомісць), вул. Мечникова, 2 (ТРЦ «Парус», 400 паркомісць), Спортивна площа, 1 (ТРЦ «Гулівер», 386 паркомісць).
Але судячи з кількості хаотично припаркованих авто в центрі міста "по доброму" цю проблему не вирішити, тож Київрада хоче отримати право на штрафи...