Україна ідентифікувала сотні тисяч військових рф і перевіряє на причетність до воєнних злочинів
Вже є 386 офіційно підозрюваних у вчиненні воєнних злочинів. Щодо 225 з них вже направили обвинувальні акти до суду.
Україна встановила особи сотні тисяч російських військових, які воюють проти нашої держави. Нині їх перевіряють на причетність до воєнних злочинів. Про це повідомив керівник департаменту протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту, Офісу генпрокурора Юрій Бєлоусов в інтерв’ю «Інтерфакс-Україна».
«Є відповідні бази даних, де є всі ідентифіковані росіяни — військові, працівники розвідок. Не всі з них вчиняли воєнні злочини. Це теж важливо розуміти — на жаль, перетин кордону військовим під час збройного конфлікту за міжнародними стандартами не є злочином. А ми орієнтуємося на ці стандарти, для нас верховенство права має значення», — пояснив він.
Є категорія «потенційно підозрюваних», який перевіряють на причетність до воєнних злочинів. Таких налічується десятки тисяч.
Також є 386 офіційно підозрюваних у вчиненні воєнних злочинів. Щодо 225 з них вже направили обвинувальні акти до суду і 54 особи засудили.
У відповідь на питання про те, чи є серед них засуджені не за заочною процедурою і хто вони, керівник департаменту війни сказав:
«Із 54 вироків 15 — реальні, не заочка. Як правило, це військові невисокого рангу, рядові або офіцери нижчої ланки, тому що генерали не потрапляють під час бою в наші руки, хоча і гинуть тут, на щастя для нас».
Більшість злочинців засуджені за заочною процедурою, але є певний відсоток військовополонених.
«Тут ми жодним чином не порушуємо Женевських конвенцій. Тобто, узятого в полон і обвинуваченого тримають у цих місцях тримання (таборах для військовополонених — ред.) до моменту вироку. Зрозуміло, що якщо ми помістимо його в СІЗО, то життя його буде коротким», — додав Бєлоусов.
Нещодавно підозру оголосили російському майору, який під час окупації Київщини прострелив ногу пенсіонеру.
Також про підозру повідомили російському генералу за бомбардування Маріуполя.
Юлія СЕРГЕЄВА, «Вечірній Київ»