Паркувальні майданчики Києва, доходи та судові справи: як використовують землю громади

Пояснюємо, як у столиці працює паркувальна система.
На запитання «Вечірнього Києва» відповів начальник управління (інспекції) з паркування Сергій Дубенко.
СКІЛЬКИ У СТОЛИЦІ НАСПРАВДІ ПАРКМАЙДАНЧИКІВ
За інформацією Сергія Дубенка, наразі місто закріпило за підприємством 658 спеціально обладнаних паркувальних майданчиків та 570 відведених майданчиків. На них загалом для автомобілів є понад 75 тисяч місць.
З цих двох категорій майданчиків ввели в експлуатацію 270 та 239 відповідно. На них можуть розміститися 28 635 авто.
Протягом 2021 — 2023 років у столиці облаштували 36 відведених майданчиків для паркування на 2 458 машин та вилучили 10 майданчиків, де в середньому паркувалося по 50 — 60 авто.
Від збору за паркування «Київтранспарксервіс» перерахував до цільового фонду спецфонду бюджету Києва за останні півтора року 15 мільйонів 500 тисяч гривень.
ЯК ПАРКУВАЛЬНИКИ ВИКОРИСТОВУЮТЬ КИЇВСЬКУ ЗЕМЛЮ
За роз’ясненням Сергія Дубенка, для того, щоб надавати платні послуги з паркування, комунальне підприємство «Київтранспарксервіс» не має розробляти проєкти відведення землі. Й пояснив, що особливі умови користування земельними ділянками під паркмайданчики передбачають лише розробку та погодження схем організації дорожнього руху. Після цього оператор має право надавати платні послуги з паркування.

«Наприклад. За підприємством закріплені спеціально обладнані майданчики для паркування на вулицях Миропільській, 8-б (150 місць) та на вулиці Маршала Тимошенка (Левка Лук’яненка), 2-л (44 місця). Земельні ділянки, на яких вони розташовані, належить до земель комунальної власності Києва, розпорядником якої є Київрада. А „Київтранспарксервіс“, за погодженої з управлінням патрульної поліції Києва схеми організації дорожнього руху, має правові підстави здійснювати там господарську діяльність», — пояснив Сергій Дубенко.
Проте, права «Київтранспарксерівісу» кияни, в деяких випадках, заперечують, й на сьогодні підприємство має 130 судових справ.
ЗА ЯКИМИ ЗАКОНАМИ ТА НОРМАМИ ДІЮТЬ ПАРКУВАЛЬНИКИ СТОЛИЦІ
Для тих, хто цікавиться, управління (інспекція) з паркування нагадало, що організація та порядок паркування автомобілів на вулицях і дорогах Києва регламентуються Правилами, затвердженими постановою Кабміну у грудні 2009 року № 1342, Правилами дорожнього руху, затвердженими постановою Кабміну у жовтні 2001 року № 1306 та Правилами благоустрою Києва, затвердженими рішенням Київради у грудні 2008 року.
Рішенням Київради від червня 2007 року «Про вдосконалення паркування автотранспорту в місті Києві» єдиним оператором з паркування транспортних засобів у столиці визначено комунальне підприємство «Київтранспарксервіс».
Підприємство працює виключно на паркувальних майданчиках, закріплених за ним згідно з рішенням Київради від червня 2011 року «Про встановлення місцевих податків і зборів у м. Києві» (зі змінами). А також на відведених майданчиках для платного паркування з переліку, який затверджений наказом Департаменту транспортної інфраструктури КМДА від 25 березня 2021 № Н-67 (зі змінами).
«Нагадаємо. У столиці повернули оплату з паркування у додаток «Київ Цифровий».
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»