На території лаври юні художники взяли участь у конкурсі імені видатної майстрині Ганни Собачко-Шостак
Юні художники поспілкувались з людьми, які знали Ганну Собачко-Шостак та побачили її роботи з фондів музею.
До Національного музею українського народно-декоративного мистецтва, який розташований на території Національного заповідника Києво-Печерська лавра, завітали діти з Немішаєвської та Баришівської громад Київщини.
Вони виявили бажання взяти участь у конкурсі, присвяченому творчості видатної художниці Ганни Собачко-Шостак.
Конкурс проводиться уже п’ятий рік поспіль. Організатори кажуть, що для них важливо популяризувати твори відомої майстрині декоративного розпису, яка народилась 15 грудня 1883 року, жила та працювала у селі Скопці Баришівського повіту (нині село Київської області).
Зустріч учасників конкурсу в музеї була насичена та багата на враження. Ініціаторка конкурсу — голова благодійного фонду «Екта Ініціатива» Надія Слухай розповіла, що мріє про створення музею Ганни Собачко-Шостак.
У колишньому селі Скопці збереглась хата, якій понад 100 років, де у 1910 році розміщувалась знаменита майстерня, створена поміщицею Анастасією Семиградовою та художницею Євгенією Прибильською.
Саме тут за малюнками Ганни Собачко-Шостак були виготовлені панно і вишивки, що експонувались та дивували публіку на виставках в різних країнах світу.
Ольга Левицька, внучата племінниця художниці, яка поділилася маловідомими фактами біографії Ганни Феодосіївни. Зокрема, що справу матері продовжив її син — Іван Шостак.
Остання виставка його робіт відбулась в Києві у 90-х роках минулого століття. Пані Ольга також розповіла, що захоплюється діамантовою вишивкою і сама створює картини за мотивами творів Ганни Собачко-Шостак.
Під час зустрічі діти мали рідкісну можливість познайомитись з творами Ганни Собачко-Шостак раннього періоду з музейної колекції, послухати невелику лекцію про особливості творів художниці, а також спробували створити власні художні композиції в техніці, схожій на техніку видатної землячки.
За кращі роботи майбутні художники отримали від музею пам’ятні подарунки, а всі учасники — невеликі сувеніри та натхнення для майбутніх творчих перемог.
До слова, у Києві провели майстер-клас для дітей з ліплення за мотивами кераміки Ольги Рапай. Важливо, що діти та підлітки працювали в оточенні робіт Ольги Рапай, а відтак надихались їх пластикою, кольорами та енергією.
Усі фото — НМУНДМ/Facebook
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»