У Києві влаштували яскраве свято для дітей військових. ФОТО
Захід з цікавими конкурсами та смаколиками присвятили Дню державності.
У четвер, 27 липня, громадська організація «Спілка осіб з інвалідністю «Побратими за майбутнє» у Київ Мілітарі Хаб організували арттерапію для дітей учасників бойових дій. Захід провели до Дня Української Державності, який відзначається сьогодні, 28 липня.
Заступник директора Київського міського центру надання допомоги учасникам АТО Павло Долинський розповів «Вечірньому Києву», що на свято запросили майже 100 дітей та їхніх батьків.
Для малечі підготували насичену програму з аніматорами, аквагримом, живою музикою, малюванням, смаколиками та сюрпризами.
«Такі масштабні івенти ми обовʼязково проводимо для дітей захисників та захисниць раз у два-три тижні. А взагалі робота триває щодня — відбуваються групові психологічні й інформаційні заходи; юридичний супровід, а також лікувальні процедури», — розповів Долинський.
На відкритті заходу виступив директор Департаменту соціальної політики КМДА Руслан Світлий. Разом із директором Київського міського центру допомоги учасникам АТО Георгієм Кунахом вони подарували дітям настільну гру.
«Сьогодні ворог намагається знищити нас як націю, знищити нашу культуру. Але вони не розуміють, що зробити це нікому ще не вдавалось. Як і не вдавалось знищити наш дух, починаючи з Київської Русі, і закінчуючи нашою незалежною Україною.
Я хочу побажати всім присутнім в залі мирного неба над головою та ніколи не знати горя», — сказав зі сцени Руслан Світлий, привітавши всіх присутніх зі святом.
Дружина військового Дарʼя, на плечах якої був український стяг, на свято прийшла з п’ятирічним сином Вʼячеславом та десятирічною донькою Марією.
«Такі заходи відвідуємо за кожної нагоди, діткам цікаво — багато різного інтерактиву для них. Ходимо неповним складом, оскільки наш тато на службі. З 2014 році він визволяв схід України та дотепер боронить країну», — каже Дар’я.
Пані Світлана прийшла з восьмирічною онукою Поліною. Її зять та донька працюють, а сама вона рік тому переїхала з Миколаєва до дітей. Нині допомагає з онучкою.
«Тато Поліни ветеран, його призвали на службу ще коли тільки війна почалась, до повномасштабного вторгнення. Провоювавши він повернувся додому, зараз доглядає за батьком, який має інвалідність», — говорить жінка.
А от восьмирічний Артем прийшов із батьком-військовослужбовцем Сергієм. Чоловік грав на сцені на трубі, а хлопчик аплодував, і було видно, як він пишається татом.
«Син частенько їздить з нами на виступи, він любить, як ми граємо», — каже Сергій.
Після урочистої церемонії дітям запропонували різноманітні активності. Вони малювали, їли піцу, розмальовували обличчя, грали з аніматорами та, навіть, вчилися збирати та розбирати зброю.
Добре натренована рука виявилася у 10-річного Матвія. Тато навчив його поводитися з автоматом Калашникова. Та так швидко і вправно, що інструктор, який стояв біля Матвія, тільки й встигав казати: «Молодець!».
Раніше заступниця голови КМДА Марина Хонда, яка опікується питаннями соціальної сфери, розповідала нашому виданню, що Київ працює над створенням комплексного центру підтримки ветеранів «Київ мілітарі хаб», куди зможуть звернутися Захисники, Захисниці.
Зможуть зробити це і їхні сім’ї, щоб вирішувати різні завдання: від заповнення документів, оформлення пільг до медичної та психологічної реабілітації. Окрім цього, у місті планують запускати електронний кабінет Захисника.
Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»