Викрадення відомої журналістки та її чоловіка у Мелітополі: міжнародну спільноту закликають втрутитись

Два місяці тому окупанти захопили Ірину та Олександра Левченків.
Національна спілка журналістів України закликає всіх громадян України та міжнародну спільноту об’єднатися в боротьбі за звільнення журналістки та її чоловіка. Відповідне звернення було ухвалено на розширеному пленумі правління НСЖУ 6 липня.
Ветерана журналістики з Мелітополя Ірину Левченко та її чоловіка Олександра окупаційна влада взяла в заручники 6 травня 2023 року. Але лише через два тижні вдалося з’ясувати, що подружжя затримали у Мелітополі без будь-яких пояснень.
За даними НСЖУ, їх утримували у холодному підвалі майже без їжі, на бетонній підлозі, піддавали фізичним і моральним тортурам, висуваючи надумані звинувачення в тероризмі. Згодом Ірину перевели в інше місце, але куди — невідомо. Жодних пояснень, що з ними, окупанти не дають.
Незаконний арешт Ірини та Олександра Левченків журналістська спільнота розглядає як «черговий злочинний виклик окупаційної влади Мелітополя всім людським і міжнародним нормам та законам, цинічне зневажання прав людини, професійних прав журналістів».
Свого часу Ірина багато років співпрацювала з виданням «Факти та коментарі». Вона була спеціальним кореспондентом редакції в Запорізькій області. Потім Левченко співпрацювала з виданням «Телеграф». Але заради власної безпеки Ірина пішла з журналістики на заслужений відпочинок. Нині Ірина та її чоловік — пенсіонери, які мають проблеми зі здоров’ям.
«Після вторгнення ми домовились, що Ірина йде на заслужений відпочинок і заради безпеки не займається журналістикою. З того часу не вийшло жодного її матеріалу. Окупанти звинувачують її чи то в шпигунстві, чи то в тероризмі, її чоловіка планують судити. Але ніхто не знає, де вони, і чи живі взагалі», — розповів головний редактор «Телеграфу» Ярослав Жарєнов.
Він також звернувся до міжнародних організацій з проханням допомогти знайти Левченків і посприяти визволенню цивільних заручників.
Днями Україні вдалося повернути з російського полону 43 захисників, двох цивільних і викрадених рф дітей.
Олександр ГАЛУХ, «Вечірній Київ»