Портрети російських імператорів: комісія Мінкульту натрапила на цікаві знахідки в приміщенні Нижньої лаври

Комісія Мінкульту потрапила у приміщення після штовханини з вірянами московського патріархату.
Сьогодні вранці парафіяни УПЦ МП падали в ноги поліцейським, які прийшли до корпусів Нижньої лаври. Правоохоронці супроводжували членів комісії Мінкульту. Комісія опечатала 70-й корпус, де знаходилась резиденція Предстоятеля УПЦ МП.
«Поліція перекрила прохід по території обителі в декількох місцях та силою відтягнула вірянок від дверей корпусу 69. Нагадаємо, юристи Лаври наголошують, що виселення монахів, безпідставне опломбовування та обмеження доступу до приміщень містить ознаки вчинення кримінального правопорушення», — зазначили в УПЦ МП.
В одному з приміщень комісія натрапила на цікаві знахідки. Про це повідомили в пресслужбі Мінкульту.
«Цього разу — портрети російських імператорів. Це „спадок“, який лишила за собою УПЦ МП і який сьогодні виявила Комісія Заповідника при огляді приміщень. Імперським наративам та пропаганді — не місце в українській церкві. Дякуємо правоохоронцям та співробітникам Заповідника за невпинну роботу», — зазначили у Мінкульті.
Портрети російського імператора Миколи II та його дружини Олександри Федорівни не вперше виявляють у церквах УПЦ МП. У 2000 році сім’ю розстріляного імператора було приєднано до святих російської православної церкви. З 2000 року Микола II, а також загиблі від рук більшовиків члени колишньої монаршої родини Гольштейн-Готторп-Романових визнаються РПЦ як страстотерпці і мученики.
За попередніми результатами огляду, представники УПЦ МП повністю проігнорували санітарні та протипожежні норми. Проте, таку ж картину Комісія спостерігала і під час інших оглядів.
З 29 березня 2023 року договір оренди між Національним заповідником «Києво-Печерська лавра» та Українською православною церквою Московського патріархату не діє — майно повернули державі. Монахи мали б звільнити приміщення. З того часу під лаврою періодично виникає штовханина між поліцією, вірянами МП та активістами, які вважають, що московській церкві не місце в Києво-Печерській лаврі.
Раніше комісія передала у користування заповідника 16 корпусів. Це пам’ятки як Національного, так і місцевого значення.
Нагадаємо, раніше СБУ затримала проросійського релігійного блогера, який влаштовував антиукраїнські акції «протесту» під лаврою.
Наталка МАРКІВ, «Вечірній Київ»