«Стати на захист Батьківщини — просто правильно»: на фронті загинув Назар Матлак

Назар Матлак був учасником Революції гідності, дійсним членом ОУН, працював видавцем та за військову звитягу отримав орден «За мужність» ІІІ ступеня.
Коли розпочалося повномасштабне вторгнення, Назар без вагань у перший же день пішов добровольцем в ЗСУ.
«Чому було важливо стати на захист України? Звучатиме пафосно, але так і є: просто так правильно», — казав він.
Про загибель Назара Матлака на фронті написали його колеги з видавництва «Наш формат». Вони зізнались, що відчувають невимовний біль і це для них — величезна втрата.
Назар доєднався до команди «Нашого Формату» чотири роки тому. Спочатку він працював, як верстальник, а згодом став технічним редактором.
З-під його руки у світ вийшли десятки бестселерів та улюблених книжок наших читачів, зокрема проєкт, яким він дуже пишався — «Перспективи української революції» Степана Бандери.
Друзі згадують Назара, який мав позивний «Шахета», що він активно працював над очищенням України від комуністичної спадщини.
«Він підбадьорював нас з фронту, вірив у Перемогу та не дозволяв опускати руки. Бо він там, щоб кожен з нас міг й далі жити та працювати. Востаннє ми бачилися наприкінці січня, коли Назара нарешті відпустили на кілька днів додому», — згадують колегу видавці.
Вони пишуть, що під час короткої відпустки додому з війни, Назар «заглянув у книгарню та переконував нас, що все буде добре й ми обов’язково переможемо. Його запал і віра вселяли в нас надію. І від того ще важче повірити в те, що його більше немає з нами».

За військову звитягу Нараз Матлак отримав орден «За мужність» ІІІ ступеня.
«За свої переконання Назар віддав життя. За те, у що завжди вірив: і коли ще у 2010 році почав займатися громадською діяльністю, і коли брав активну участь у Революції гідності, і коли у 2014 році долучився до лав волонтерів», — розповіли подробиці про героя друзі й однодумці.
Національний молодіжний конгрес написав про Назара, що він був особливий, захищав Батьківщину та кожного з нас.
«Він був справжнім. Справжнім у всьому. Він дуже любив Україну. Щиро, відкрито, по-синівськи. Він завжди вирізнявся серед своїх однолітків. Наш Назар. Людина прекрасної душі, відкритого і доброго серця», — написали з болем ті, з ким Назар розділяв свої погляди.
«На жаль, словами важко загоїти в серці болючу рану втрати. Адже смерть найріднішої людини — велике випробування. В цю гірку мить поділяємо горе сім’ї Назара та разом з Вами схиляємо голову в глибокій скорботі», — звертаються до рідних та близьких Назара молоді люди з Конгресу.
Щирі співчуття батькам, брату Андрію, дружині.
Герої не вмирають…
Нехай його ім’я закарбується в книжках і серцях усіх, хто його знав.
Висловлюємо щирі співчуття дружині Назара і всім рідним. А також, за можливості, просимо підтримати родину за реквізитами:
5 168 745 123 637 719, Матлак Тарас Степанович (тато Назара).
Також у Києві попрощались з Іваном Шульгою. Він загинув на Донбасі 14 червня.
Друзі дитинства, які служать в інших підрозділах, отримали дозвіл приїхати, щоб провести в останню дорогу свого «Шульца» — такий позивний був у загиблого Героя.
Іван Шульга став 63-м медійником, який загинув в Україні внаслідок російської збройної агресії. Вічна йому пам’ять!
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»