«Вісім бригад — плюс формується дев’ята добровольча бригада «Хартія»: у МВС розповіли про «Гвардію наступу»

Всі бригади й ЗСУ, і «Гвардії наступу» приблизно мають однакове озброєння, — розповів міністр МВС.
Усі вісім бригад — плюс формується дев’ята добровольча бригада «Хартія» — під час наступальних дій будуть у підпорядкуванні сил оборони. Повідомив в інтерв’ю BBC Україна Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко.

«Всі вони повністю сформовані і готові за вказівкою верховного головнокомандувача Володимира Зеленського і головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного разом з силами оборони взяти участь в бойових діях», — розповів деталі пан Клименко.
Він окремо виділив одну з бригад «Гвардії наступу» «Лють», яка створена у складі Національної поліції.
Адже, якщо поліцейський, який має звання старший лейтенант або капітан поліції має бажання піти на воювати, то щоб піти в ЗСУ, йому треба звільнитися, втратити звання, втратити ті преференції соціальні, які має поліціянт, і перейти до ЗСУ рядовим.

«Формуючи відповідний підрозділ в Нацполіції, ми залишаємо місце за цим добровольцем надалі, і після закінчення воєнного стану особа повертається на свою посаду слідчого чи оперуповноваженого, чи спецпризначенця в Нацполіцію», — повідомив очільник МВС.

Міністр впевнений, що з іншим підходом формування штурмових бригад зайняло б більше часу.
«Ми б так формували набагато довше, якби співробітників з одних підрозділів, які, наприклад, зайняті на охороні громадського порядку, переводили в Збройні сили. Це зайняло б місяці і місяці. А ми сформували швидко ці підрозділи як з цивільних людей, так і з теперішніх працівників для того, щоб досягти ефективності й головне — встигнути підготувати ці підрозділи до участі у війні», — сказав Ігор Клименко.
Особливу увагу Міністр внутрішніх справ звернув на те, кого ж саме готують у «Гвардії наступу».
Йдеться про військових, а не поліцейські війська з кийками і газом.
«Хочу сказати тим, хто сумнівається в цьому і пише про це, — так званим „експертам“. Ці хлопці будуть гинути і отримувати поранення. Я бажаю тим людям, хто таке пише, піти в госпіталь, де лежать поліцейські, прикордонники і нацгвардійці. Без очей, без рук, без ніг. Піти і подивитися, чи ми їх так готували, щоб вони вулиці зачищали і в масових заходах брали участь? Мабуть, хтось забув, що ми зараз ведемо кровопролитну війну», — наголосив Ігор Клименко.
Вкотре Міністр наголосив, що «Гвардія наступу» сформована виключно з добровольців.
Видання «Вечірній Київ» з перших днів формування «Гвардії наступу» розповідало про те, які соціальні гарантії матимуть добровольці, а також про їх завдання та мету формування підрозділів.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»