Як вибрати комплект сигналізації
Основні поради для захисту своєї оселі.
Встановлення охоронної сигналізації цілком або принаймні частково розв’язує проблему безпеки будинку та його мешканців. Ринок заповнений різними пристроями, що пропонують безліч варіантів рішень. Щоб не розгубитися, не помилитися у виборі й не придбати зайвого, бажано у загальних рисах уявляти, що входить до комплекту сигналізації та яким цілям служить той чи інший елемент. Слід поставити собі питання про те, яким саме має бути захист — його обсяг, рівень, можливість доповнення та інтеграції з іншими системами. Відштовхуючись від цього, підібрати оптимальний комплект вже нескладно.
Придбати окремі елементи сигналізації або відразу весь комплект можна за посиланням: https://www.bezpeka-shop.com/catalog/okhrannaya_signalizatsiya/
Елементи охоронної сигналізації
Існують базові елементи охоронної сигналізації. Комплект може містити їх всі, або лише деякі, в залежності від потреби.
Датчики відчинення вікон та дверей, датчики цілісності скла вікон та дверей. Вони виявляють підозрілу активність біля вразливих точок входу до будинку.
Датчики руху. Вони мають бути інтегрованими з камерами відеоспостереження та іншими елементами сигналізації. Тоді у відповідь на спрацьовування датчика вмикається певна функція — відеозапис або сигнал тривоги. Для відеоспостереження це, серед іншого, дає змогу суттєво економити місце у сховищі даних, оскільки запис ведеться лише у разі підвищення ризику. Датчики можуть мати інтелектуальні функції, наприклад, розпізнавати лише несанкціоновану активність, відрізняти людей від тварин тощо.
Відеодомофон, розумний відеодзвінок. Цей пристрій надає віддалений доступ до входу в будинок, а також виконує охоронні функції, фіксуючи всіх, хто намагається потрапити всередину. Дверні дзвінки та домофони зі смартфункціями зазвичай мають мобільні програми, окремі або інтегровані в систему «розумний дім». Це дає можливість отримувати інформацію про спроби входу в будинок та керувати доступом, перебуваючи як завгодно далеко від дому.
Камери відеоспостереження. Вони можуть бути внутрішніми та зовнішніми, відкритого спостереження та прихованими, поворотними, інтелектуальними, з нічним баченням, розпізнаванням та іншими інтелектуальними функціями. Камери можуть вести безперервний запис, а також вмикатись у заданий час, наприклад, уночі, або за сигналом датчика відчинення дверей, зламу вікон чи руху. Представники правоохоронних органів стверджують, що саме наявність відеоспостереження є чинником стримування для абсолютної більшості зловмисників.
Прожектори. Під’єднані до датчиків руху або відкриття дверей, вони вмикаються та яскраво висвітлюють місце несанкціонованого проникнення, відлякуючи зловмисників. У цей час може вмикатися і камера відеоспостереження.
Сирени, сигнали тривоги. Вони також інтегруються із датчиками. Їхня роль — оповіщення оточення про можливий злочин та відлякування зловмисників.
Детектори довкілля. Це частина системи безпеки, яка захищає людей та майно від пошкоджень, не пов’язаних із небажаним проникненням інших людей. Сюди входять детектори диму, чадного газу, зміни температури, затоплення.
Запитання, які слід собі поставити, вибираючи сигналізацію
Щоб зрозуміти, які з елементів системи безпеки знадобляться, слід отримати відповіді на такі питання:
- Сигналізація призначається для квартири або окремого будинку?
- Який розмір простору, який потрібно захистити?
- Сигналізація буде дротова чи бездротова?
- Хто живе в помешканні: чи є маленькі діти, люди похилого віку, домашні вихованці?
- Чи потрібні інтелектуальні функції, наприклад, розпізнавання обличчя або номерів авто?
- Чи потрібна інтеграція сигналізації в «розумний дім»?
- Чи потрібний віддалений доступ до управління системою сигналізації?
Від відповідей залежить, з яких саме елементів має складатися комплект сигналізації, щоб максимально відповідати вимогам безпеки. Наприклад, чутливі датчики руху можуть спрацьовувати на свійських тварин, тому бажано, щоб вони мали функцію розпізнавання. Літнім людям може бути складно керувати деякими функціями тощо.
Леонід РУДЕНКО