Марина Хонда зустрілася з правозахисницею та лауреаткою Нобелівської премії Надією Мурад у Києві
Учасники зустрічі обговорили стратегічні плани, завдання, необхідність взаємодії у питаннях надання допомоги постраждалим від війни.
Заступниця голови КМДА Марина Хонда зустрілася з іракською правозахисницею, Послом доброї волі управління ООН з наркотиків і злочинності, лауреаткою премії Вацлава Гавела з прав людини, премії Андрія Сахарова за свободу думки, Нобелівської премії миру 2018 року Надією Мурад.
Вона розказала світу свою історію, та стала символом сили для людей, які пережили сексуальне насильство під час війни.
«Під час зустрічі обговорили стратегічні плани, завдання, необхідність взаємодії у питаннях надання допомоги постраждалим від війни, — розповіла Марина Хонда. — Поділилася досвідом Києва у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, а також спланували подальші кроки співпраці. Зокрема, ефективне використання Кодексу Мурад та проведення тренінгів для різних груп фахівців на основі цього Кодексу».
За її словами, для міста надважливо створювати гідні умови допомоги для людей, які постраждали від війни, щоб вони мали доступ до всіх необхідних послуг.
«Ми відкрили у Києві Центр допомоги врятованим восени 2022 року. І за час роботи до нього вже звернулися 1748 людей за допомогою. Унікальність закладу — інформаційний, юридичний супровід та доступність до всіх соціальних послуг в одному місці», — зазначила Марина Хонда.
Отримати безоплатну та конфіденційну соціально-психологічну допомогу та юридичну підтримку може кожен і кожна: як внутрішньо переміщені особи, так і мешканці столиці. Якщо ви потребуєте допомоги, то обов’язково звертайтеся до Центру допомоги врятованим за телефоном +380 (66) 170 48 90.
Адреса Центру: вул. Райдужна, 6-А, графік прийому: понеділок-пятниця з 9:00 до 17:00, субота з 9:00 до 15:00.
Кодекс Мурад, що названо на честь Надії Мурад, лауреатки Нобелівської премії миру та постраждалої від злочинів, скоєних ІДІЛ, є глобальним рекомендаційним кодексом поведінки для осіб, що збирають інформацію від постраждалих сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом, встановлює принципи роботи розслідувачів і ставить у її центр права постраждалих, їхні пріоритети, ризики та благополуччя.
Цей Кодекс заснований на міжнародному праві, зокрема на основоположних правах людини — правах потерпілих на гідність, приватність, здоров’я, безпеку, доступ до правосуддя, правду та на ефективний юридичний захист.
Нагадаємо, Центр допомоги врятованим надає повний комплекс послуг, зокрема і для ВПО.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»