У столиці братерство художників показує «Силу в різноманітті»
Представлені роботи створені переважно за останній рік після початку російського вторгнення в Україну і несуть на собі відлуння складних і трагічних переживань.
Повномасштабне вторгнення вплинуло на всіх українців, не оминаючи і митців. Чимало авторів опинилися у містах, де йдуть активні бойові дії чи які регулярно обстрілюються.
Засновник та креативний менеджер Арт-фундації «Братерство вільних митців», харківський мистецтвознавець Валерій Завершинський створив резиденцію на західній Україні, щоб надати митцям умови перепочити та попрацювати.
«Я харків’янин, під час війни вирішив зробити для місцевих митців таку резиденцію. Зняв будинок у Львівській області, за 5 кілометрів від Львова, — поділився Валерій Завершинський. — Перший заїзд був 3 жовтня, тема — Покрова. Потім зрозумів, що не можна обмежувати художників темами. Всі вони різнопланові.
Як мистецтвознавець проводив багато виставок та фестивалей. Тому мені було не складно підібрати митців. Багато робіт, створені в резиденції, були вивезені у Краків, де будемо проводити благодійний аукціон. На зібрані кошти купимо від нашої арт-резиденції брендований бус «Братерство вільних митців», художники створять орнамент, передамо на фронт».
В експозиції «Сила в різноманітті», що триває в Національному музеї Шевченка, представлені роботи 11 художників з Харкова, Львова та Кракова — Михайла Кашкарова, Ігоря Колісника, Поліни Кузнєцової, Максима Куща, Якуба Матушевського, Дмитра Мощенка, Володимира Носаня, Ігоря Панчука, Віолетти Терлиги, Вікторії Телетьєн, Анастасії Худякової.
Так, Кашкаров Михайло з Харкова представив триптих «Леви нації», у якому зобразив лідерів українців — Валерія Залужного та Володимира Зеленського. Віолетта Терлига з Маріуполя зобразила дітей, що у її рідному місті, як і в багатьох куточках країни, стали мішенню війни. Вікторія Телетьєн показал цикл портретів людей, написаний, як ікони, на дошках. Серед героїв її проєкту — як знайомі, так і незнайомі люди. Художниця фотографувала їх і потім малювала зі світлини.
«Сьогодні світ відкриває для себе Україну і українське мистецтво, — зазначив колекціонер Борис Гриньов. - Наша колекція нараховує понад 4,5 тисяч робіт сучасних українських митців, і тут присутні твори кількох з низ. Торік 124 роботи української авторів подарували Центру Помпіду, зокрема представників харківської школи фотографії».
Коли: до 22 травня
Де: Національний музей Тараса Шевченка, бульвар Тараса Шевченка, 12
До слова, сьогодні вхід до музею Шевченка вільний.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»