У Києво-Печерській лаврі проведуть реконструкцію печер

Після детального обстеження та реконструкції у лаврі відновиться монаше життя.
Свято-Успенська Києво-Печерська лавра особливо шанується помісними православними церквами, як один з чотирьох уділів Богородиці — священна земля, яка перебуває під небесним управлінням Матері Божої.
Лавра складається з комплексу наземних храмів і підземних споруд, де почивають мощі преподобних печерських подвижників.
Печери, в яких знаходиться поховання засновника Печерського монастиря преподобного Антонія, називають Ближніми, або Антонієвими.
У Ближніх печерах почивають мощі 73 печерських подвижників. Поховані тут були не простими ченцями, а людьми визначними, яких вшановували ще за життя.

Загальна довжина підземних коридорів Ближніх печер становить 383 м.
До слова, разом з Ближніми печерами Дальні складають так звану Нижню Лавру. У Дальніх печерах почивають мощі 49 канонізованих святих. Нині загальна довжина підземних коридорів Дальніх печер становить 293 метри, Варязьких — 200 метрів.
У Києво-Печерському патерику йдеться про те, що саме Варязькі печери стали першим місцем поселення преподобного Антонія Печерського, коли він повернувся до Києва зі Святої Гори Афон.

Тобто, вони стали початком історії Києво-Печерського монастиря. Так викладало події втрачене ще у давньоруські часи «Житіє преподобного Антонія Печерського», яке згодом частково увійшло до Києво-Печерського патерика.


Як відомо, Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» з 29 березня розірвав договір із Чоловічим монастирем УПЦ (МП), який діє з 2013 року про безоплатне користування культовими будівлями та іншим майном.
А 30 березня Уряд повернув майно Києво-Печерської лаври у державну власність.
За перше та друге травня Комісія з приймання-передачі державного майна Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» передала у користування заповідника 16 корпусів.
ПЦУ править щотижня у храмах Верхньої Лаври. Позиція духовенства ПЦУ — у Лаврі має відновитись монаше життя.
Завершення роботи комісії МКІП, яка перевіряє майно Києво-Печерської лаври не достатньо для того, щоб там відновилося монаше життя тих, хто відмовився від УПЦ.
Як розповів голова Державної служби етнополітики і свободи совісті Віктор Єленський, на печери, де зберігаються мощі послушників, очікує реконструкція.
«Обстежують корпус за корпусом. Ми пам’ятаємо, як на лаврських храмах висіли оголошення «Тут за розкольників і уніатів не моляться». Зараз цього, слава Богу, немає.
Залишилось, щоб спеціалісти дообстежили, прийняли в державну власність. А потім після певної реконструкції — бо там є потреба реконструкції, наприклад, печер — буде вирішено, в який спосіб буде продовжуватися монаше життя», — повідомив Єленський.
Читайте також: «ПЦУ вперше провела Великодню службу у Києво-Печерській лаврі. ФОТО». Вперше за 300 років Великодню службу у Києво-Печерській лаврі відправили українською мовою.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»