Інтенсивність боїв надзвичайно жорстока: військовий Юрій Федоренко звернувся за допомогою

Військові просять допомогти зі збором коштів на купівлю мікроавтобусів, щоб не дати ворогу просунутися на Бахмутському напрямку.
Інтенсивність боїв на Бахмутському напрямку надзвичайно жорстока. Противник намагається цілодобово штурмувати українські позиції, щоб взяти місто до 9 травня, але успіху не має.
Рота ударних БпАК «Ахіллес» 92 ОМБр імені Кошового отамана Івана Сірка, яка нині воює на Бахмутському напрямку, потребує допомоги. Про ситуацію на своїй ділянці та про потреби бійців розповів командир роти, депутат Київської міської ради Юрій Федоренко (фракція «Слуга народу»).
СИТУАЦІЯ НА БАХМУТСЬКОМУ НАПРЯМКУ
Нині підрозділ «Ахіллес» утримує дорогу він Часового Яру до самого міста Бахмут. Противник продовжує вчиняти цілодобові ударно-штурмові дії, але успіху немає. За останні три доби українським військовим вдалося стабілізувати ситуацію. Щобільше, секторально вдалося силам оборони покращити своє положення. Втім інтенсивність боїв досі надзвичайно жорстока.
«Противник ставить для себе пріоритетно важливим напрямком Бахмут і має чіткі терміни, щоб досягти успіху до 9 травня, як визначає російська окупаційна влада. Але я впевнений в тому, що сили оборони цього не дадуть зробити противнику і ситуація в короткостроковій перспективі буде мати зовсім інше забарвлення, і сили оборони повністю переберуть на себе ініціативи», — розповів Юрій Федоренко в коментарі «Вечірньому Києву».

Командир підкреслив, що Бахмутський напрямок тягне за собою значну кількість втрат як в техніці, так в живій силі.
«Дуже важливо розуміти, що утриманням міста Бахмут ми зв’язуємо по руках і ногах ударне угрупування противника та додатково його нищимо. Якщо, не дай Боже противнику вдасться реалізувати свій намір і взяти під контроль Бахмут, у нього вивільниться значний ударно-штурмовий резерв, який буде перекинутий на інший напрямок», — пояснив Юрій Федоренко.
За його словами, на цьому іншому напрямку противник зі значним резервом потенційно може мати успіх, що загрожує можливою втратою території для сил оборони.
«Ми дозволити цього не можемо, тому, стиснувши зуби, тримаємо місто Бахмут і підступи до нього. Ми нищимо ударне угрупування противника, не даючи можливості вивільнитися і перекинутися на інший напрямок. Наше суспільство має це розуміти», — підкреслив командир рота ударних БпАК «Ахіллес».
Для того, щоб військові ефективно виконували свою роботу, їм потрібна допомога.
ЩО ПОТРЕБУЮТЬ ВІЙСЬКОВІ
Нині рота ударних БпАК «Ахіллес» 92 ОМБр просить допомогти із закупівлею мікроавтобусів для роботи з великими безпілотниками та їхніми станціями.
«У рамках розвитку роти ударно-безпілотних авіаційних комплексів починають надходити певні технічні засоби РЕР, які дозволяють виявляти безпілотні літальні апарати противника, а також БПЛА, за допомогою яких проводиться розвідка позицій противника та ліквідація особового складу окупанта.
Це все обладнання достатньо громіздке і в один пікап не влазить. Необхідні бусики середньої бази у повному приводі, тому що, як ви розумієте, дороги дуже складні для проходження», — пояснив Юрій Федоренко.


Вартість одного такого автомобіля становить 20 тисяч доларів. Військовим потрібно щонайменше чотири таких мікроавтобуси, які загалом вартують 80 тисяч доларів або 3 мільйони 40 тисяч гривень.
Долучитися до збору можна за реквізитами:
Банка: https://send.monobank.ua/jar/4X8UHRN1CB
Приватбанк: 4 731 185 631 175 129
Монобанк: 5375 4112 0428 0866
PayPal: [email protected]
Юлія СЕРГЕЄВА, «Вечірній Київ»