Рівень води у Дніпрі в Києві впав на 19 см за добу
Рівень небезпеки гідрологічних явищ на Дніпрі, за даними Укргідрометцентру, залишається — І (жовтий).
Щодня метеорологи, ДСНС та влада відстежують ситуацію з водопіллям.
Фахівці очікують формування другої хвилі водопілля за рахунок добігання повеневих вод Прип’яті та Десни до меж Києва 1- 2 травня. Дощі на ситуацію не вплинуть.
За даними Іллі Перевозчикова, начальника відділу гідрологічних прогнозів Укргідрометцентру, пік весняного водопілля на Дніпрі пройшов 17 квітня.
Станом на 27 квітня гідроелектростанціями на Дніпрі продовжується пропуск весняного водопілля за збалансованим графіком.
На Верхньому Дніпрі в межах Київської та Чернігівської областей утримуються високі рівні води з тенденцією зниження на 1-10 см за добу.
За інформацією Укргідрометцентру станом на 9:00 28 квітня 2023 рівень води в річці Дніпро, в Києві біля мосту «Метро» складає 9 290 см (за Балтійською системою висот).
«Що на 19 сантиметрів менше, ніж минулої доби. Рівень небезпеки гідрологічних явищ залишається — І (жовтий). Тобто, після трьох днів підйому рівня водопілля, вода пішла на спад. На цей час по м. Києву не зафіксовано аварійних підтоплень», — повідомив Сергій Попко, начальник КОМВА.
Все ще продовжує спостерігатися підтоплення заплави шаром близько понад 20 см — острови у парку «Муромець», «Гідропарк», Труханів острів, Галерна затока, Корчувате, приватні ділянки в районі Осокорків.
Влада міста та усі служби готові до потенційно можливих надзвичайних ситуацій.
Підтоплення Києва: Укргідроенерго спростовує інформацію про брудні шлюзи ГЕС.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»