У Міноборони розповіли, завдяки чому росіяни зазнали поразки під Києвом

На Київщині початком їхньої оборони і нашого наступу можна назвати другу половину березня.
Із білорусі в Київську область у лютому 2022 року вдерлися 70 тисяч росіян. Вони подолали 115 км і чекали дозаправки. Але Сили опору України звернули увагу на конвой бензовозів довжиною у 64 км та не допустили його до військ.
Десятки тисяч росіян, що мали взяти Київ «за три дня», після кількох тижнів боїв опинилися без нормальної логістики та ще й під загрозою оточення. Це дозволило українським військовим в другій половині березня перейти в наступ.
Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів перший заступник міністра оборони, генерал-лейтенант Олександр Павлюк.
«На Київщині початком їхньої оборони і нашого наступу можна назвати другу половину березня. Тоді на Поліському напрямку окремі підрозділи окупантів перейшли до оборони. В подальшому ворог масово почав переходити до оборони на зайнятих рубежах, продовжуючи завдавати повітряних та ракетних ударів по наших населених пунктах», — розповідає Олександр Павлюк.

За словами генерала-лейтенанта, сповільнити темп просування противника вдалося за рахунок руйнування мостів на підступах до Києва, знищення наведених ним переправ. Активні засадні дії (організація засідок) на шляхах просування противника не дозволяли йому розгорнутися у бойові порядки.
Здійснювалось блокування російських окупаційних військ з західного та північного напрямку, створювались для них невигідні умови, після чого українські військові перейшли у контрнаступ.
Контрнаступальні дії Сили оборони почали проводити з 19 березня 2022 року. Тоді проводилися пошуково-ударні дії на напрямках Білогородка, Полісся та Бровари, а також були спроби витиснути ворога з Макарова, Бородянки, Великої Димерки, Нової (Старої) Басані.
За результатами проведення цих контратак наші військові звільнили частину окупованих територій Київської області та створили передумови оточення значної частини російських підрозділів.
Крім того, через підрив дамби в Козаровичах частина російських військ, які форсували річку Ірпінь в районі Мощуна, були відрізані від основних сил. Таким чином, решта ворожих підрозділів не змогли форсувати річку та розвинути наступ на Київ.
«Під час відступу ми здійснювали переслідування (ударно-пошукові дії) противника, захоплювали полонених та трофейну техніку. Ворог недооцінив готовність наших військ до ведення стійкої оборони, завчасне їх розгортання, підготовку оборонних рубежів. А найголовніше — масовий опір місцевого населення, в тому числі, на тимчасово окупованих територіях», — переконаний Павлюк.
Читайте також, у Бахмуті Сили оборони виснажили вагнерівців. Генерал-полковник Олександр Сирський працює у Бахмуті над планами оборони міста.
Інна БІРЮКОВА, «Вечірній Київ»