Контрнаступ ЗСУ: Пентагон розслідує витік важливої інформації

Військові аналітики заявили NYT, що деякі розділи документів, ймовірно, були змінені, це може вказувати на спроби дезінформації з боку Москви.
Деталізовані плани США і НАТО з розбудови української армії перед запланованим контрнаступом з’явились у Твіттері та Телеграмі.
Як повідомляє NYT, з посиланням на свої джерела в адміністрації Президента США, документи не містять конкретних планів бойових дій — як, коли й де Україна має намір розпочати наступ. Однак у документах, наприклад, йдеться про потреби української армії станом на 1 березня. Для досвідченого ока російського військового планувальника — там багато підказок.
«Наприклад, рівень витрат боєприпасів HIMARS. Пентагон публічно не повідомляв, наскільки швидко українські війська використовують боєприпаси HIMARS, але документи це підтверджують», — відзначає видання.
У них завищені американські оцінки загиблих українських військових і занижені оцінки загиблих російських військових. На думку аналітиків, ці зміни можуть вказувати на спроби дезінформації з боку Москви.
Зазначається, що представники адміністрації Джо Байдена працювали над тим, щоб видалити документи із соцмереж, але станом на вечір 6 квітня їм це не вдалося.
«Ми знаємо про повідомлення в соціальних мережах. Міністерство розглядає це питання», — заявила заступниця прессекретаря Пентагону Сабріна Сінгх.
Документ з грифом «цілком таємно» містить інформацію про ситуацію на 1 березня. Саме того дня українські офіційні особи перебували на американській базі у Вісбадені в Німеччині. А 2 березня їх відвідали голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал Марк А. Міллі та верховний головнокомандувач об’єднаними збройними силами НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі.
NYT повідомляє, що загальна кількість техніки, яка необхідна для 9 бригад, становить понад 250 танків і понад 350 механізованих транспортних засобів.
Опублікована й інформація про українські військові підрозділи, техніку і навчання з розкладом на січень-квітень.
Світові видання цитують аналітиків, які назвали витік такої інформації першим за час війни.
Окупанти здаються в полон по всій лінії фронту. Цьогоріч у березні російські військовослужбовці встановили рекорд кількості звернень щодо здачі у полон. За місяць понад три тисячі осіб звернулись до «Хочу жить».
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»