Сьогодні жителі Землі відчують наслідки потужного сонячного шторму, — NASA
Вплив спалахів на Сонці позначиться на системах навігації та радіозв’язку.
Величезна діра, що перевищує розміри Землі у 20 разів, утворилася на Сонці. З неї виходять сонячні вітри зі швидкістю 2,9 млн км/год, які впадуть на нашу планету сьогодні, в п’ятницю, 31 березня.
Корональна діра — це ділянка відкритого однополярного магнітного поля, яке дозволяє сонячному вітру легше виходити в космос. Це, своєю чергою, призводить до потоків відносно швидкого сонячного вітру.
Про те, що по нашій планеті може вдарити потужний сонячний шторм, викликаний величезною корональною дірою, яка у 20−30 разів перевищує розмір Землі — попередило NASA.
Вчені пишуть, що внаслідок сонячного спалаху або коронального викиду маси потоки протонів та іонів отримали значні енергії та швидкості. Також це явище може називатися космічними радіаційними штормами.
Це може призвести до негативних наслідків для інтернету, мобільних мереж зв’язку та GPS через непрямий вплив на них. Люди можуть відчути на собі наслідки магнітної бурі.
«Спалахи на Сонці та сонячні виверження можуть вплинути на радіозв’язок, електромережі та навігаційні сигнали, а також становити загрозу для космічних кораблів і астронавтів», — йдеться у повідомленні.
Один зі спалахів зафіксували ще 29 березня. Він іонізував верхній шар атмосфери Землі та призвів до короткохвильового радіозатемнення над південно-східною Азією, Австралією та Новою Зеландією. Спалах утворився із сонячної плями AR3256. Зафільмувати його вдалося Обсерваторії сонячної динаміки NASA. Спалах класифікували як Х1.2, де клас Х — позначка найсильніших спалахів, а число — деталі про його силу.
У NASA зазначили, що корональна діра тепер повернулася прямо до Землі. Коли буря досягне нашої планети, вона утворить полярні сяйва.
«Вечірній Київ» писав про те, що з 28 березня по 30 березня українці спостерігали унікальне астрономічне явище, коли відбулось вирівнювання одразу п’яти планет Сонячної системи. Під час цього параду планет в одну лінію вишикуються Юпітер, Меркурій, Венера, Уран і Марс.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»