Катували тварин: проти київського університету відкрили кримінальне провадження

НУБіП звинувачують у катуванні тварин. Фото: URSA
НУБіП звинувачують у катуванні тварин. Фото: URSA

Йдеться про Національний університет біоресурсів і природокористування України.

Минулого тижня громадська організація URSA, що опікується захистом прав тварин в Україні, заявила, що викладачі факультету ветеринарної медицини НУБіП знущаються з живих тварин. Під час занять на факультеті ветеринарної медицини НУБіП викладач продемонстрував на живій тварині без використання анестезії механізми рефлекторної зупинки дихання під впливом аміаку на рецептори слизової оболонки органів.

Як доказ, волонтери організації надали фото та відео з занять. Про знущання над тваринами проінформували й правоохоронців. Вони вже розпочали кримінальне провадження проти вишу за статтею «жорстоке поводження з тваринами».

На час досудового розслідування прессекретарка Голосіївського управління поліції уточнила журналістці «Вечірнього Києва», що не може розповідати деталі розслідування.

«Співробітники поліції встановлюють обставини події. Тривають слідчо-оперативні дії», — наголосила вона.

Стаття санкції передбачає позбавлення волі терміном на три роки.

Як повідомляв «Вечірній Київ», керівництво університету відреагували на заяву зоозахисників. За словами НУБіП, громадська організація URSA хоче зумисно зірвати якісний освітній процес.

Даша ГРИШИНА, «Вечірній Київ»