Які пільги мають військові кияни та їхні родини

У столиці киянам, які боронять Україну, та членам їхніх родин рішеннями Київради надані додаткові пільги та соціальні гарантії.
Місцеві пільги для киян-учасників бойових дій та ветеранів війни у столиці діють починаючи з 2014 року (коли розпочалося вторгнення росії до України).
Тоді, у жовтні 2014 року, Київрада прийняла перше рішення про надання додаткових пільг та гарантій киянам — учасникам антитерористичної операції та членам їхніх сімей. Після цього, упродовж останніх майже десяти років, міські депутати ухвалювали цілу низку таких рішень.
Основним документом, в якому передбачено кошти для виконання рішень міської влади, є міська цільова програма «Турбота. Назустріч киянам» на 2022-2024 роки».
У Департаменті соціальної політики на запит «Вечірнього Києва» розповіли, які заходи соціального захисту передбачені для ветеранів війни та їх сімей на 2023 рік.

МЕДИЧНІ ПІЛЬГИ
Надання коштів на придбання лікарських засобів та медичних виробів при лікуванні в стаціонарних умовах, в тому числі ендопротезуванні, слухопротезуванні, протезуванні ока. А також — компенсація витрат на придбання лікарських засобів та медичних виробів при лікуванні в амбулаторних та/або стаціонарних умовах, ендопротезуванні, слухопротезуванні, протезуванні ока.
Ця пільга передбачена для киян-учасників АТО/ООС, киян-членів сімей загиблих (померлих) учасників АТО/ООС та тих, які зникли безвісти або перебувають у полоні. А також — для членів сімей киян-Героїв Небесної Сотні, киянам — постраждалим учасникам Революції Гідності, киянам-Захисникам та киянкам-Захисницям України та членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.

ПІЛЬГИ, ЩО СТОСУЮТЬСЯ НАДАННЯ МАТЕРІАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ
Щорічна матеріальна допомога. Ця пільга передбачена киянам-учасникам АТО/ООС (з інвалідністю І та ІІ групи), членам сімей (які навчаються за денною або дуальною формами у закладах професійно-технічної або вищої освіти, але не довше ніж до досягнення ними 23 років) загиблих учасників АТО/ООС та тих, які зникли безвісти або перебувають у полоні. А також вона надається членам сімей загиблих (померлих) киян-Захисників і киянок-Захисниць України.
Щомісячна адресна матеріальна допомога. Вона надається непрацездатним батькам, дружинам (чоловікам) та повнолітнім дітям (з інвалідністю I, II, III групи). Також передбачена неповнолітнім дітям загиблих (померлих) киян-Захисників і киянок-Захисниць України, учасників АТО/ООС, які загинули або зникли безвісти чи перебувають у полоні. І — киянам, інвалідність яких пов’язана з військовою агресією російської федерації.
ДОПОМОГА НА ОПЛАТУ КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ
Щомісячна адресна матеріальна допомога на покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг надається киянам-учасникам АТО, членам їх сімей, членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО та тих, які зникли безвісти чи перебувають у полоні.
Виплата матеріальної допомоги для покриття витрат на оплату житлово-комунальних послуг учасникам війни з числа киян. Пільга призначена для учасників АТО, розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї яких у розрахунку на одну особу за попередні шість місяців перевищує величину доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Щорічна матеріальна допомога для покриття витрат на комунальні послуги. Пільгою користуються члени сімей киян — Героїв Небесної Сотні та кияни-постраждалі учасники Революції Гідності.
Щомісячна адресна матеріальна допомога надається непрацездатним батькам, дружинам (чоловікам), неодруженим повнолітнім дітям, визначеним інвалідами з дитинства I та II груп або інвалідами I групи, неповнолітнім дітям киян — Героїв Небесної Сотні та киянам — постраждалим учасникам Революції Гідності.
ДОПОМОГА НА ПОХОВАННЯ
Місто надає матеріальну допомогу на часткову компенсацію на виготовлення та встановлення надгробків киянам — загиблим (померлим) учасникам АТО/ООС, загиблим (померлим) киянам-Захисникам та киянкам-Захисницям України.
Також передбачена матеріальна допомога на поховання киян-учасників АТО/ООС, загиблих (померлих) внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час участі в АТО/ООС.

КОМПЕНСАЦІЇ
Місто гарантує два види компенсацій.
Надання одноразової матеріальної допомоги киянам-членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО за належні для одержання або одержані ними земельні ділянки для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд.
Забезпечення надання часткової компенсації за придбаний автомобіль киянам особам з інвалідністю 1 та 2 групи з числа киян-Захисників та киянок-Захисниць України, які внаслідок поранення та/або каліцтва одержаного під час участі у бойових діях отримали ушкодження, що призвели до необоротної втрати верхніх та/або нижніх кінцівок (їх частин).
ОЗДОРОВЛЕННЯ
Програмою «Турбота» передбачено забезпечення санаторно-курортним лікуванням ветеранів війни та праці, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни (яким виповнилося 18 років), постраждалих учасників Революції Гідності, осіб з інвалідністю. А також — дітей війни та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи м. Києва.

ПІЛЬГИ ДЛЯ ДІТЕЙ ВЕТЕРАНІВ
Програмою передбачено оздоровлення у супроводі одного з батьків або іншого законного представника:
- дітей киян-учасників АТО (у т. ч. тих, які перебувають у полоні або зникли безвісти) віком до 14 років;
- дітей киян-військовослужбовців військових частин №№ 2260, 2269, 3027, 3030, 3066, 3078, 1465, 1498, 2428, А0222, А0525, А1799, А1937, А2299, А4193, які дислокуються на території міста Києва, віком до 14 років;
- дітей учасників загиблих учасників АТО, віком до 18 років;
- дітей киян-постраждалих учасників Революції Гідності, віком до 14 років;
- дітей киян-Героїв Небесної Сотні віком до 18 років.
Путівки на оздоровлення дітей видаються управліннями соціального захисту населення районних в місті Києві державних адміністрацій на підставі заяви одного з батьків або іншого законного представника дитини за місцем реєстрації заявника або дитини.
Також рішенням Київради надана додаткова пільга щодо плати за харчування дітей киян-ветеранів, та дітей — киян членів сімей загиблих (померлих) ветеранів у комунальних закладах дошкільної освіти.

ПІЛЬГИ ДЕРЖАВНІ
Окрім місцевих пільг Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», зокрема ст. 12, встановлює велику кількість пільг. З ними можна ознайомитися тут.
КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ ЗА КОНСУЛЬТАЦІЄЮ
Для отримання детальної інформації щодо одержання тієї чи іншої пільги необхідно звернутись до Департаменту соціальної політики КМДА. Тел. (044) 404-21-97.
Читайте також, у Києві розпочала роботу «гаряча» телефонна лінія щодо надання соціальних послуг. Зателефонувавши за номером нової «гарячої лінії» — (044) 500 23 23 можна дізнатися про всі види соціальної допомоги, що надають у столиці.
Інна БІРЮКОВА, «Вечірній Київ»