4 правила, як користуватися грейс-періодом

4 правила, як користуватися грейс-періодом

Розумне користування кредитними коштами можливе.

Грейс-період — це поняття у світі кредитних карт далеко не нове. Якщо ви хочете отримати кредитку, то одразу краще перевірити, чи є у неї пільговий термін. Тож поговоримо, як карта з кредитним лімітом і грейс-періодом буде вам у пригоді та як нею правильно користуватися?

Що таке пільговий період?

Грейс-період (пільговий період) — це проміжок часу, протягом якого ви можете користуватися кредитними коштами з карти без нарахування відсотків. Середня його тривалість складає від 1 до 3 місяців. У Sportbank, наприклад, цей термін становить 62 дні. Відлік може бути різним:

  • з моменту першого розрахунку кредитними коштами;
  • з першого числа місяця, в якому ви розрахувалися.

Зазвичай мобільні банки пропонують більш вигідні умови для використання пільгового періоду. Тут сам час збільшено, а терміни визначаються з моменту проведення операції, що більш зрозуміло для користувача.

Кожен банк пропонує свої умови користування кредитками. Тож і перелік операцій відрізняється. Частіше умови націлені на сплату послуг в інтернеті або через термінали, а на зняття готівки вони не поширюються.

4 правила правильного користування грейс-періодом

Якщо ви будете регулярно користуватися кредитними коштами й повертати їх до закінчення пільгового строку, ви не будете сплачувати жодного відсотка. Хоча зверніть увагу, що є мінімальна місячна сума — зазвичай вона складає 100 грн.

Правила, які полегшать ваш фінансовий стан:

  • вносьте суму заборгованостей повністю, інакше ви ризикуєте отримати відсотки на залишок боргу;
  • одразу з’ясуйте, чи є принципова різниця у кількості транзакцій і створених операцій;
  • якщо ви поповнюєте картку через термінали чи перекидаєте з інших рахунків гроші, зробіть це завчасно, адже термін зарахування може складати декілька днів;
  • використовуйте активно бонуси кредитних карт, як-от підвищений кешбек або участь у розіграшах партнерів.

Банк пропонує активним користувачам багато додаткових пропозицій. Ви можете навіть збільшити дещо свій прибуток, використовуючи партнерський кешбек і підвищену відсоткову ставку.

Леонід РУДЕНКО