У столиці актори маріупольського театру зіграли благодійну виставу

Учора, до роковин трагедії в драмтеатрі Маріуполя, театр авторської п’єси «Концепція» показав постановку «Рентген усміхнених сердець».
Рік тому, 16 березня, російська авіабомба зрівняла з землею драматичний театр в Маріуполі, забравши життя сотень українців.
До цих трагічних подій театр авторської п’єси «Концепція», що переїхав з Маріуполя до Києва, представив киянам благодійну виставу «Рентген усміхнених сердець». Показ пройшов у дитячій бібліотеці № 115 Деснянського району.
Усі зібрані кошти з благодійного вечора підуть на потреби ЗСУ. Про це повідомила заступниця голови Київської міської адміністрації Ганна Старостенко.

«У такий трагічний для Маріуполя та всієї України день актори маріупольського театру грають благодійну виставу в Києві. Ми вражені до глибини душі силою духу всіх українців, котрі пережили справжнє пекло під час окупації, постійні ракетні обстріли та відсутність елементарних умов для існування, і котрі тепер за допомогою своєї творчості збирають кошти на допомогу Збройним Силам України, — зазначила Ганна Старостенко. — Для Києва — це велика честь: підтримати наших співвітчизників та створити належні умови для їхнього життя у столиці».

Майже рік тому акторський склад театру разом із режисером Олексієм Гнатюком були вимушені покинути своє рідне місто Маріуполь та шукати прихисток у Києві. За цей час вони встигли підкорити найбільші театральні сцени столиці та закохати в себе глядачів.
«У такий важкий для кожного маріупольця час ми знайшли підтримку в Києві, що став другою домівкою для нас. Саме тут, у дитячій бібліотеці № 115 Деснянського району ми вперше зустрілися колективом після трагічних подій та розпочали відбудовувати наш театр», — поділилась директорка Департаменту культурно-громадського розвитку Маріупольської міської ради Діана Трима.

«Вечірній Київ» познайомився з засновником та режисером театру Олексієм Гнатюком у червні 2022 року, на заході «Маріуполь: Мистецтво vs Війна». Він розповів, що до 27 березня чимало акторів знаходилися в театрі, підвал якого слугував укриттям. Руйнування змусило їх полишити рідне місто.
У Києві актори почали відроджувати театр. Першою постановкою, яку представили киянам, стала документальна вистава «Обличчя кольору війна». Заснована на реальних подіях, в ній учасники діляться власними враженнями, станом, емоціями, пережитими в окупованому Маріуполі.
Трагікомедія «Рентген усміхнених сердець» — це відроджена вистава, з якої свого часу театр розпочинав свою роботу у Маріуполі. Головні герої — письменник, що переживає творчу кризу та молода дівчина, шанувальниця його творчості. Вистава у Маріуполі збирала аншлаги.
«70 наших знайомих рік не виходять на звʼязок»: учора маріупольці провели тиху акцію у центрі Києва, перед будівлею Національної опери. Близько ста учасників акції створили напис «ДЕ ТИ» та запалили лампадки.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»