Криміногенна ситуація в столиці стрімко погіршується

Криміногенна ситуація в столиці стрімко погіршується

15 жовтня в «РІА Новини Україна» відбулась пресс-конференція на тему «Кількість крадіжок та розбія зростає. Кримінал наступає?».

Кількість випадків розбія, пограбування, угону автівок в Україні постійно зростає. Специфікою криміналу в останній рік стало фігурування в правопорушеннях зброї. За повідомленням Головного управління статистики в Київській області,порівняно з минулим роком кількість правопорушень в столиці та області збільшилася в півтора раза.

Деснянський та Дніпровський райони столиці – лідери з кількості пограбувань. А квартирних крадіжок найбільше скоюється у Солом’янському та Шевченківському районах.

Сергій Шабовта, президент Всеукраїнської асоціації операторів ринку безпеки, зазначив: політики обговорюють все, що завгодно, але не зростання криміналу. Але ця тема є надто важливою, адже з’явилося багато людей, які на власні очі бачили війну, по країні «розгулює» зброя. На вулиці стало страшно виходити ввечері.

Ускладнює ситуацію реформування міліції. Адже утворили патрульну поліцію, натомість звільнили велику кількість досвідчених кадрів, багато з яких нормально працювали і не були замішані ні в чому поганому.

- Я як адвокат приходжу в міліцію, а працівники мені кажуть: ми не розуміємо, працюємо тут іще чи вже ні. Я за реформування міліції,проте вважаю, що підходити до цього потрібно комплексно. Багато молодих людей залишаються без роботи та, розмірковуючи, де взяти грошей, ідуть на злочини. А куди подіти велику кількість безробітних нині колишніх працівників ДАІ? Це ще одна проблема, – констатував Віктор Бояров, професор кафедри кримінального процесу та криміналістики Академії адвокатури України.

Максим Гольдарб, керівник громадської організації «Публічний аудит», у минулому працівник прокуратури, поділився:

- Для мене як для людини, котра живе в цьому місті, криміногенна ситуація – це хвора тема. У країні відбувається зубожіння людей, іде війна, якої ніколи не було на території України, – це провокує злочини. Через реформування міліції в кожного слідчого по 200–300 кримінальних справ , з якими вони фізично не справляються.

Україна швидкими темпами наближується до країн «третього світу», наприклад Бразилії, де є квартали, в яких поодинці краще не з’являтися.

- Мої поради стосовно правил безпеки киянам – «ховатись». Це гірка правда.  Також можу порадити жінкам не виходити в дорогих шубах ввечері на вулицю та попереджати родичів, якщо затримуються, - сумно підсумував Сергій Шабовта.

Ми стрімко повертаємось в 1990-ті, де були банд формування та розподіл власності. Але в гіршому варіанті, адже зараз багато людей з покаліченою на війні психікою.