Більшість українців підтримують звільнення всієї території України включно з Кримом, — опитування
Громадяни України наполягають на звільненні, навіть враховуючи ризик зменшення підтримки Заходу та ймовірність тривалішої війни.
За останніми даними КМІС лише 9% загалом готові до поступок, 87% українців проти жодних поступок. Утім, це запитання ставилося загалом щодо «територіальних поступок», без конкретизації територій та можливих «компромісних» пропозицій.
Соціологи запропонували респондентам два сценарії, один з яких включав допомогу Заходу визволити та надійно захистити всі території включно з Донбасом, проте без Криму. Згідно з цим сценарієм Україна утримується від військового визволення. Другий сценарій — спроби військового визволення Криму, проте з розуміння, що Захід може зменшити допомогу, а війна може затягнутися.
За результатами телефонного опитування, проведеного КМІС з 22 лютого до 6 березня, більшість респондентів — 64% — вважають, що Україна має намагатися звільнити всю територію включно з Кримом, навіть якщо буде ризик зменшення підтримки Заходу і ризик тривалішої війни.
На противагу цьому 24% більше схиляються до варіанту, що в обмін на визволення та захист усіх територій з Донбасом (але без Криму) Україна може утриматися від військових дій в Криму.
У всіх регіонах переважна більшість наполягають на визволенні всіх територій, включно з Кримом. Підтримка «компромісу» становить не більше 27% залежно від регіону.
«Результати опитувань і КМІС, і інших компаній одностайні: незалежно від формулювань запитань — просто „мир“ не цікавить українців. Українці усвідомлюють, що без додаткових серйозних умов просто припинення вогню лише відкладе подальшу агресію росії, тому боротьба має продовжуватися і поступок не може бути», — зазначають у КМІС.
Упродовж 22 лютого-6 березня 2023 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус». Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів (з випадковою генерацією телефонних номерів та подальшим статистичним зважуванням) опитано 2007 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).
Збройним силам довіряють 96% українців. Про це свідчать дані опитування, проведеного Київським міжнародним Інститутом соціології (КМІС).
Далі йде довіра до президента України і довіра волонтерам. У грудні 2021 року 27% довіряли Президенту. Проте за рік показник зріс до 84%. У випадку волонтерів довіра зросла з 68% до 84%.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»