Бах, Вільваді, Дебюссі та шевченківські дні: концерти Національного будинку музики у березні
Головні музичні події колективу традиційно відбудуться у «Хлібні» Національного заповідника «Софія Київська», Будинку вчених, Національній філармонії та Андріївській церкві.
У перший місяць весни музиканти та провідні творчі колективи Національного будинку музики підготували для шанувальників класичної музики цілу низку концертів з творами композиторів різних епох.
Також глядачів чекають святкові музичні програми до дня народження незрівнянних геніїв світової культурної спадщини: Йогана Себастіана Баха та Антоніо Вівальді.
Яскраву програму з творів українських класиків колектив подарує у дні пам’яті Тараса Шевченка.
5 березня, Андріївська церква, 16:00
Vivaldi Universum
Музичний всесвіт Антоніо Вівальді — багатий і різноманітний — не обмежується лише «Порами року».
За свою кар’єру італійський композитор написав безліч чудової інструментальної, вокальної, оперної та хорової музики, яка навіть через 300 років вражає нас своєю бурхливою динамікою і проникливими інтонаціями.
Запаморочливі фрагменти з опер та ораторій італійського композитора розширять ваш слуховий досвід і познайомить з коштовними творами великого барокового композитора.
Виконавці: Liatoshynskyi Capella: Orchestra, Богдан Пліш /диригент/, Іванна Пліш /сопрано/, Роман Меліш /контратенор/, Тамара Рой /флейта/, Тетяна Андрієвська /скрипка/, Тетяна Войнаровська /скрипка/, Олеся Пастух /скрипка/, Мар’яна Пташник /скрипка.
9 березня, Національний музей Тараса Шевченка, 14:00
О, милий Боже України!
Liatoshynskyi Capella Національного будинку музики спільно з Тарасом Компаніченком і «Хореєю Козацькою» організовують концерт до дня народження Тараса Шевченка.
Подія відбудеться 9 березня о 14:00 у приміщенні Національного музею імені Тарас Шевченка.
У програмі звучатимуть твори українських композиторів (Тетяни Яшвілі, Богдани Працюк, Валерія Антонюка, Рубена Толмачова, Олександра Родіна та Михайла Шведа), пісні з репертуару Тараса Компаніченка та гурту «Хорея Козацька» на поезію Тараса Шевченка.
Вхід за запрошеннями. Для внутрішніх переселенців та українських військових вхід вільний за реєстрацією.
12 березня, Андріївська церква, 16:00
Salomea
Соломія Крушельницька була видатною українською оперною співачкою, яка виступала на найпрестижніших сценах світу у 30 країнах на 4 континентах і отримала визнання світової спільноти.
Бути на одній сцені з Крушельницькою вважали за честь такі знаменитості, як Енріко Карузо і Тітта Руффо. Італійський композитор Джакомо Пуччіні віддавав шану співачці та подарував їй свій портрет з написом «Найпрекраснішій і найчарівнішій Баттерфляй». Сьогодні, українці вшановують Крушельницьку, як одну з найвідоміших жінок в історії України, яка прославила країну своїм мистецтвом.
У виконанні наших солістів ви почуєте оперні арії, які принесли світову славу українській співачці!
Виконавці: Іванна Пліш /сопрано/, Тетяна Гавриленко /мецо-сопрано/, Сергій Андрощук /тенор/, Катерина Баженова /фортепіано.
14 березня, Національна філармонія, 18:00
NotaBene Chamber Group. Клод Дебюссі
Зазвичай Клода Дебюссі змальовують як безтурботного гедоніста і зухвалого новатора XX століття, імпресіоніста у музиці, володаря нових, невідомих досі звукових стихій.
Програма камерного колективу NotaBene розкриває нам зовсім інший образ французького композитора, який відзначається мужністю перед лицем особистої і національної трагедії.
Клод Дебюссі помер 105 років тому, 25 березня 1918 року, у день, коли німецькі війська бомбардували Париж. Композитор дуже гостро переживав події Першої світової: «Мій вік і фізична підготовка дозволяють щонайбільше охороняти паркан… але якщо для перемоги буде потреба у ще більшій кількості людей, я без застережень запропоную себе».
На той час Дебюссі уже понад 10 років вів особисту війну проти раку, але у творах (Етюд, Рапсодія, Соната), що були написані у цей період ми не почуємо пригніченого стану і глибокої депресії композитора. Ця музика випромінює навдивовижу багато внутрішнього світла, і більше радості, аніж розпачу.
17 березня, «Хлібня», 18:00
Бетховен та Брамс. Риторика стилів
Діалог між двома композиторами протягом усього XIX століття, які ніколи не зустрічалися особисто, але мали більш тісні взаємини, ніж можна було б очікувати.
Один з композиторів перший відійшов від класичних канонів своєї епохи та став практично першим представником романтизму.
Інший композитор залишався вірним класичній традиції до кінця свого життя і став одним із символів пізнього романтизму у музиці.
Виконавці: Михайло Білич /скрипка/, Андрій Васін /фортепіано.
Концерти до дня народження Баха
19 березня, Андріївська церква, 16:00
Сенси: Радість
Віртуозні та рідкісні для програм українських колективів твори Йоганна Себастьяна Баха у виконанні Liatoshynskyi Capella: Early Music Ensemble — фахівців з історично поінформованого виконавства.
21 березня, Національна філармонія, 18:00
День Баха
Найвідоміші оркестрові, хорові та органні твори Йоганна Себастьяна виконають Liatoshynskyi Capella та органістка Ірина Харечко.
25 березня, Київська опера, 17:00
Бах та Вівальді. Київ-Брасс
Твори Йоганна Себастьяна Баха, а також його обробки концертів Антоніо Вівальді прозвучать у перекладенні для квінтету мідних духових інструментів.
26 березня, Київська опера, 16:00
Нотний зошит Анни Магдалени Бах
Музику Йоганна Себастьяна Баха, яку він написав для своєї другої дружини, виконають Максим Сидоренко /орган/ та Ольга Швидка /сопрано.
31 березня, «Хлібня», 18:00
Бахіана
Головні камерні та клавірні твори видатного композитора виконають Назарій Пилатюк /скрипка/, Іван Кучер /віолончель/ та Тетяна Войтех /фортепіано.
До теми: Весняний концерт, балет «Лілея» та повернення Ярослава Мудрого: афіша Національної опери на березень.
Тетяна АСАДЧЕВА, «Вечірній Київ»