Унікальний Київ: цього року збільшиться кількість заповідників на території міста

Київ унікальний тим, що має просто на території міста багато заповіданих ділянок.
Сьогодні відзначається Всесвітній день дикої природи. У столиці налічується 234 об’єкти природно-заповідного фонду загальною площею 21 517 га. А це понад чверті площі Києва.

«Радий, що спільними зусиллями міської влади Києва та громадськості важливі кроки для збереження та захисту навколишнього середовища регулярно здійснюються. Так, лише за минулий рік у столиці з’явилося 8 нових об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення загальною площею понад 300 га. На цьому зупинятися не плануємо — вже зараз працюємо над тим, аби у цьому році відбулося суттєве збільшення площ природно — заповідного фонду Києва!» — говорить начальник Управління екології та природних ресурсів Олександр Возний.
За його словами, також у 2023 році очікується збільшення площі регіонального ландшафтного парку «Парк Партизанська Слава» та ландшафтного заказника місцевого значення «Урочище Церковщина».
Нагадаємо, що у 2022 році до переліку територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення рішеннями Київської міської ради було включено:
- ландшафтний заказник «Озеро Заплавне»;
- ландшафтний заказник «Озеро Малинівка»;
- ландшафтний заказник «Протасів Яр»;
- ландшафтний заказник «Озеро Алмазне»;
- ландшафтний заказник «Совська Пронька»;
- ботанічна пам’ятка природи «Райська яблуня»;
- ботанічна пам’ятка природи «Тис ягідний»;
- ботанічна пам’ятка природи «Квіткова».
Нині київські фахівці готуються організувати новий заповідник «Ліс орхідей». Мова йде про заповідання території урочища Покал в заплаві Дніпра. Як розповіли «Вечірньому Києву» в Управлінні екології та природних ресурсів КМДА, в народі місцевість ще називають Микалайчик. Вона є найбільш цінною з ботанічної точки зору, адже тут ростуть чотири червонокнижні види рослин.
Управління екології та природних ресурсів КМДА погодило заповідання «Наводницького парку». Відповідні документи також підписало КП УЗН Печерського району. Парк матиме статус пам’ятки садово-паркового мистецтва.
Багато роботи наразі з документами через присвоєння статусу заповідних київським озерам та річкам. Їх треба також позначити на місцевості. Спеціалісти вже встановили перші інформаційно-охоронні знаки на берегах озер, яким Київрада надала статус природно-заповідного фонду.
Кияни можуть бачити охоронні знаки на озері Вербне, на берегах затоки Наталка, на озері Редькіне, озері Заплавне, озері Алмазне. Ця робота продовжиться.
У «Плесі» пояснюють, що створення об’єктів природно-заповідного фонду з належним планом управління вкрай важливе й захищає біорізноманіття. Тобто — всіх птахів, тварин, плазунів, риб, комах, рослини, які живуть та ростуть навколо озер та в їх глибинах.
Заповідання дозволяє також підтримувати баланс унікальної київської екосистеми, посилювати стійкість української природи та столичного ареалу до змін клімату, забезпечувати глобальну продовольчу безпеку, покращувати якість води у відкритих джерелах.
Катерина НОВОСВІТНЯ, «Вечірній Київ»