Ситуація у Бахмуті: вже вісім місяців стоїть місто-фортеця

Бої за українське місто Бахмут на Донеччині розпочались 1 серпня 2022 року, у ньому до війни жило 70 тисяч мешканців.
Cьогодні у Бахмуті все ще перебуває близько 4500 мирних жителів, зокрема 48 дітей.
За словами прес-секретаря Донецької ОДА Тетяна Ігнатченко їх «неможливо евакуювати, оскільки вони мешкають у важкодоступних місцях».
Вона зазначила в інтерв’ю CNN, що їжа, вода та ліки у місті є, і люди були всім заздалегідь забезпечені.
Бахмут це місто-фортеця, з унікальними природними даними та рукотворними спорудами, — так назвав місто командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-полковник Олександр Сирський.
«Ситуація в районі Бахмута вкрай напружена. Попри суттєві втрати, ворог кинув у наступ найбільш підготовлені штурмові загони Вагнера, які намагаються прорвати оборону наших військ та оточити місто», — заявив 27 лютого Сирський.
Командувач Сухопутних військ наголосив, що у боях за Бахмут українські військові показують численні приклади стійкості, мужності та героїзму. Олександр Сирський вже тричі з початку лютого побував у Бахмуті. Він зазначив, що ця місцевість має певні особливості рельєфу. Місто оточене панівними висотами та пагорбами, які самі по собі є перешкодою для ворога.
Телеканал Євроньюс зняв відео під простою назвою «Бухмут — життя» і показав його в Європі, де кожен може оцінити масштаби руйнувань, які робить рф у звичайному маленькому українському місті.
У Бахмуті Донецької області — складна та напружена ситуація, туди направили підкріплення.
Про це 28 лютого повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр в етері телемарафону.
Вже після поїздки командувача Сухопутних військ, за словами Маляр, він ухвалив рішення про переміщення додаткових підрозділів.
Рішення на фронті, зокрема на Бахмутському напрямку, ухвалюють військові, і вони не керуються політичними мотивами.
В НАТО бачать новий наступ російських військ в Україні, особливо біля Бахмута. Окупанти кидають дуже багато сил та засобів проти українських ліній оборони.
Генсек північноатлантичного альянсу Йан Столтенберг зазначив в інтерв’ю LRT, що росія кидає війська проти українських ліній оборони. Такий оборонних рубежів військові не бачили з часів Першої світової війни.
«Ми бачимо, що росія постійно готується до ще більшої війни, нових наступальних операцій — мобілізує більше військ, набуває більше зброї, збільшує його виробництво. Ми також бачимо, як вона зміцнює зв’язки з іншими авторитарними режимами, такими як Іран та Північна Корея».
Він заявив, що мета НАТО — забезпечити Україні сили та міць, необхідні для того, щоб перемогти та відкинути російських загарбників
ЗСУ не відступатимуть з Бахмута, — про це сьогодні, 1 березня, повідомив спікер Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий
«Тільки командування бачить, наскільки така необхідність є у цій ситуації. А потім на засіданні Штабу ухвалюється відповідне рішення. Можу сказати, що зараз такого рішення немає».
Здавати Бахмут ніхто не буде, — заявив Володимир Зеленський.
Депутати Київради доставили гуманітарну допомогу військовим у Бахмут.
Бахмут — це неприступна фортеця, — розповів після відрядження до військових Командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський.
Як повідомляв «Вечірній Київ», у Бахмуті росіяни не змогли перерізати «дорогу життя», якою йде постачання для ЗСУ. Все необхідне доставляється українським військам у Бахмуті по трасі Часів Яр — Бахмут.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»