Образи улюблених літер: у столичному музеї презентували Міжнародну виставку «Малюємо українською»
До експозиції увійшли роботи переможців конкурсу юних митців, що представили авторське бачення улюбленої літери абетки.
Учора відбулося офіційне відкриття виставки робіт переможців Міжнародного конкурсу юних митців «Малюємо українською».
Тема конкурсу — авторське бачення улюбленої літери, а також предметів та образів, назви яких починаються на цю букву української абетки.
Це спільний проєкт Національного музею українського народного декоративного мистецтва та онлайн музею UA.Heritage. Його головна мета — залучити молодь до творчості у контексті української художньої традиції та пізнання української мови.
Для участі в конкурсі, який проводився вперше, подали заявки понад 1473 учасника з усіх куточків України та 28 країн світу, серед яких: Данія, Франція, Швеція, Велика Британія, Чехія, Таїланд, Іспанія, Польща, Німеччина, Болгарія, Австралія, Італія тощо.
Відбір кращих конкурсних робіт уже відбувся в музеї. Члени журі — Людмила Строкова, Олесь Журавель, Оксана Фурса, Наталія Васько, Анжеліка Корнієнко, Вероніка Чебаник, Наталія Лук’янець — були вражені майстерністю, з якою діти та підлітки інтерпретувати обрис літер української абетки, зокрема, шрифтів Рутенії Василя Яковича Чебаника.
Однією з ініціатив проєкту «Малюємо українською» стала популяризація знань про графіку української мови, і Рутенію, як історично український шрифт. У кожного, хто прийшов на відкриття була можливість поспілкуватися з корифеєм української графіки, а у фіналістів ще й отримати омріяний диплом з рук легенди.
Виставка представляє понад 300 кращих робіт конкурсантів за віковими категоріями: 6-10, 11-15, 16-18 років.
Усі роботи подані на конкурс увійдуть до електронного каталогу, який буде завантажений на сайт онлайн музею «UA.HЕRITAGE».
Виставка триватиме до 5 березня.
Де: Національний музей українського народного декоративного мистецтва, вул. Лаврська, 9, корп. 2
Вартість: за ціною вхідного квитка, для дорослих — 30 грн., для школярів — 20 грн.
У київській бібліотеці Максимовича відкрили «Портал у війну». Виставка від 10-тої окремої гірсько-штурмової бригади охоплює бойовий шлях «Едельвейсів» під час повномасштабного вторгнення: героїчна оборона Київщини, фортеця Бахмут, відчайдушна боротьба за кожен метр української землі.
Марія КАТАЄВА, «Вечірній Київ»