Дарували свічки і музику: магічне дійство відбулось на Центральному залізничному вокзалі у Києві

У холі Центрального залізничного вокзалу пройшов благодійний концерт, присвячений запуску гуманітарного проєкту Light for Ukraine «Засвітимо Україну».
Вокзали — особливі місця, де в очікуванні дороги чи когось знайомого або рідного, люди по-особливому сприймають зустрічі й розлуки. Така вже атмосфера вокзалів, у якому б місті чи країні ви їх не відвідали.
Але у воєнний час в них навіть повітря особливе. Протяги втрат і обличчя, на яких такі зрозумілі одразу емоції. Очі, сповнені відчаю, надії та сліз.

Центральний залізничний вокзал Києва вже рік — місце евакуації у безпеку, місце приїзду лідерів вільного світу, перони, на яких в обіймах зливаються ті, хто не знає — чи побачиться знов. Саме він став концертним майданчиком для відомих виконавців, які прагнуть розрадити українців у час гірких випробувань.
Життя — як вокзал.
Хтось приїжджає,
хтось від’їжджає.
Поцілунки і рани,
клунки і чемодани,
слова і фрази -
все разом.
Колись про вокзали написала Ліна Костенко, а з нею у точності слів — не посперечаєшся.

Укрзалізниця намагається наповнити більшим змістом вокзали, які настільки насичені людськими емоціями. Тож тут благодійні концерти вже стали традицією. Саме такий і пройшов 10 лютого, у п’ятницю, наповнену сигналами «повітряна тривога» і повідомленнями про російські атаки.


Про гуманітарний проєкт Light for Ukraine «Засвітимо Україну» Укрзалізниця оголосила місяць тому. Разом з партнерами, залізничники підтримали акцію з виробництва синьо-жовтих свічок з написом «Справжнє світло в серці кожного українця», які отримуватимуть пасажири Укрзалізниці, що прямуватимуть до регіонів, що постраждали від російської агресії та викликаних цим знеструмлень.

«Через ворожі дії електросистема в деяких регіонах нашої країни майже повністю зруйнована. Тож ми разом з Укрзалізницею і Медіакомпанією „What Took You So Long?“ розпочали ініціативу зі збору коштів на свічки довгого горіння», — пишуть у БФ «PEREMOGA».
Вони повідомили, що свічки вже доставлені в Україну.
«Вони незабаром почнуть радувати наших пасажирів, нагадуючи їм про те, що попри намагання атакувати нашу країну світло сердець наших людей простягається далеко за спроби країни-агресора погасити його і разом з ним — наше прагнення до перемоги», — пишуть організатори акції «Засвітимо Україну».
За допомогою ресурсу Kickstarter вдалося зібрати 43 000 € на реалізацію проєкту та виготовити 25 000 свічок. Повідомили у БФ «Peremoga Ukraine».
Кожна з таких свічок горить 90 годин.
«Наші пасажири отримуватимуть їх на рейсах при виході з вагонів. Свічки можуть горіти впродовж 90 годин, а наша любов до пасажирів і повага до всіх українців, які наближають нашу перемогу, кожен на своєму полі бою — горітиме завжди», — запевнила Укрзалізниця.

Магія світла та музики панувала у п’ятничний вечір на Центральному залізничному вокзалі у Києві. СІм українських виконавців — Люся Кава, DEMCHUK, Leroy, ULIANA ROYCE, Мiша Романова, АККО квартет та ТamerlanAlena — співали для всіх пасажирів та гостей міста.
Пасажири, які поспішали на свої потяги чи когось зустрічали, перемикали думки на музичну хвилю, підспівували, згадуючи слова пісень, фотографували на телефони яскраве дійство. І отримували свічку на згадку та на темний вечір, коли вимкнуть електрику.
«Як би не було важко, ми встоїмо. Україна переможе, бо справжнє світло ллється не з ламп та ліхтарів: його джерело — у наших серцях», — саме це хотіли світломузичного вечора донести до українців залізничники. Їм це вдалося!
Несподіваний концерт: Святослав Вакарчук заспівав для пасажирів Центрального залізничного вокзалу у Києві. Виступ музиканта у «Фортеці незламності» — підтримка тих, хто вирушає у дорогу, чи зустрічає близьких.
У залі очікування Центрального вокзалу у Києві виступила співачка ONUKA (Ната Жижченко). Підтримати людей і переосмислити все, що відбулось «прелютого 24 лютого» — так українська ONUKA (Ната Жижченко) написала про сенс концерту, який дала у залі очікування Київського центрального залізничного вокзалу.
Усі фото — Укрзалізниця.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»