Мер Парижа Анна Ідальго побувала у Софіївському соборі
Мер Парижа Анна Ідальго під час візиту до Києва побувала у Софіївському соборі 11 століття.
Історики вважають, що уявити Історію без Святої Софії неможливо, адже практично всі події, які відбувались впродовж тисячі років пов’язані з нею.
Софіївський собор освятили тисячу років тому у 1018. Сучасні дослідження підтверджують, що ініціатором побудови й основним жертводавцем храму був князь Володимир Великий.
Саме за його князювання і розпочаті роботи з побудови храму. Володимир помер 1015 року і роботи на якийсь час зупинились. А потім його син Ярослав прийшов князювати до Києва. Ярослав, серед іншого, закінчив розпочатий батьком собор.
Витоки нашої державності, архітектури та мистецтва — саме у Софії Київській.
Напевне тому, для більшості лідерів вільного світу, які відвідують Київ, побувати у Софіївському соборі, означає відчути українське серце. Побачивши фрески, мозаїки, піднявши голову вгору до Оранти, відчувши надзвичайну тишу цього місця, вони виходять іншими з території Софії Київської.
Мер Парижа Анна Ідальго перебуває у Києві з офіційним візитом вже вдруге від початку повномасштабного вторгнення рф. Вперше вона була у гарячі дні початку квітня, коли воєнні дії відкотились від столиці не так далеко. Це був ризикований і мужній крок — підтримати Київ.
Цього разу пані мер Парижу мала більше часу, вона відвідала Національний заповідник «Софія Київська» та побувала на екскурсії в пам’ятці української історії та архітектури Софійському соборі XI ст.
На згадку про зустріч у Києві генеральний директор заповідника «Софія Київська» Неля Куковальська подарувала очільниці французької столиці факсимільну копію Реймського Євангелія. Раніше таку ж копію Євангелія отримав президент Франції Емманюель Макрон.
У листопаді відзначали початок будівництва Софіївського собору.
У Софії Київській розповіли, як оберігали святиню від російських ракет. Національний заповідник був однією із пріоритетних цілей для ворожих ударів.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»