Обмежено придатні за станом здоров’я можуть бути мобілізовані

У ЗСУ заявили, що люди з обмеженнями за станом здоров’я також підлягають призову, однак вони служитимуть не в бойових частинах.
У більшості випадків українців викликають до військкоматів, щоб уточнити військово-облікові дані. А рішення про мобілізацію громадянина приймається вже після висновку медкомісії про придатність до військової служби.
Про це повідомив начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ полковник Роман Горбач у коментарі Military Media Centre.
Він також розповів про перспективи служби тих, кого військово-лікарняними комісіями визнано обмежено придатними до служби за станом здоров’я.
«Ті військовозобов’язані, які обмежено придатні до військової служби у воєнний час, можуть бути мобілізовані, але їхня служба проходитиме не у бойових частинах, а у військових частинах забезпечення», — зазначив полковник Роман Горбач.

Ці люди можуть служити в установах та навчальних закладах Міністерства оборони, в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, в інших небойових підрозділах.
Як відомо, 16 листопада 2022 року парламент продовжив воєнний стан і мобілізацію. Верховна Рада підтримала президентські законопроєкти і продовжила термін воєнного стану та загальної мобілізації в Україні ще на 90 діб — до 19 лютого 2023 року.
Ольга СКОТНІКОВА, «Вечірній Київ»